30. Akbank Caz Festivali’ne özel albüm

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali 30’uncu yılını özel albüm çalışmasıyla kutlamaya hazırlanıyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türk caz müziğini ve müzisyenlerini destekleyen, bugüne kadar 5 binin üzerinde uluslararası ve Türk caz sanatçısını ağırlayan ve caz müziğinin yeni nesillere aktarılması için 30 yılda 773 konser, bin atölye ve yüzün üzerinde söyleşi ile 500 binin üzerinde izleyiciye ulaşan Akbank Caz Festivali, 30. yılında özel bir albüm sunmaya hazırlanıyor.

“Şehrin caz hali” söylemini sahiplenen Akbank Caz Festivali, bu albümde Türkiye’nin önde gelen 30 caz müzisyeninin festivale, şehre ve bu döneme dair duygu veya düşüncelerinden ilham alarak hazırladığı özgün eserlere yer verecek. Türk cazını destekleyecek ve bir arşiv eseri niteliğinde olacak albüm, plak formatında ve dijital olarak Ekim ayında yayımlanacak.

Aynı zamanda bir arşiv niteliği taşıyacak bu özel albüm ile birlikte 30 farklı müzisyen ve grubunun stüdyo çalışmalarının ve mini röportajların yer aldığı bir belgesel de çekilecek.

Organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif iş birliğiyle gerçekleştirilecek 30. Akbank Caz Festivali albüm çalışmasında festivalin 30 senelik geçmişinde performans sergilemiş isimlerin yer alması planlanıyor.