24 °C

4. Kadıköy Plak Günleri başlıyor

Kadıköy Belediyesi’nin bu yıl 4’üncü kez düzenlediği Kadıköy Plak Günleri, 7 Eylül Cumartesi Moda’da başlıyor. İki gün sürecek Kadıköy Plak Günleri’nin onur konuğu, analog müziğin önemli temsilcilerinden Cahit Berkay olacak.

4. Kadıköy Plak Günleri başlıyor

Kadıköy’ün ve İstanbul’un müzik kültürünü, müziğin hafızasını açığa çıkarmak, plak severleri bir araya getirmek amacıyla düzenlenen Kadıköy Plak Günleri 7-8 Eylül tarihlerinde Moda’da bulunan Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirilecek.
Plak koleksiyoncularının, plak müdavimlerinin buluşması hedeflenen etkinlikte, söyleşi ve plak okuma toplantıları da yapılacak. Plak kültürüne katkı sunmak hedefiyle geliştirilen festivalde, zamanın ruhuna uygun olarak alanda bir klasik araç da yer alacak.

Onur Konuğu Cahit Berkay

Plak Günleri’nin bu yılki onur konuğu Moğollar grubundan Cahit Berkay olacak. Berkay, 8 Eylül Pazar saat 18.00’de “Cahit Berkay ile Analog Anılar” adlı bir söyleşi gerçekleştirecek.

Münir Nurettin Selçuk anılıyor

Ayrıca, Türk müziğinin en önemli isimlerinden biri olan Münir Nurettin Selçuk anısına özel bir etkinlik hazırlandı. 7 Eylül Cumartesi 19.00’da, plaklar ‘Bir tatlı huzur almaya geldik Kalamış’tan’ dizelerinin bestecisi Münir Nurettin Selçuk’un eserleri ile dönecek.

Polonyalı kadın koleksiyoner kadın plakları çalacak

Plak Günlerinin en renkli etkinliklerinden biri 1960-70 ve 80’lerin kadın sanatçılarının plaklarını biriktiren Polonyalı antropolog ve plak koleksiyoneri Kornelia Binicewicz olacak. Kadıköy’de yaşayan Polonyalı Binicewicz, kadın sanatçıların plaklarını çalacak.

DJ performansları

4. Kadıköy Plak Günleri’nde 7 Eylül saat 15:00’de Radyo Eksen Yayın Yönetmeni Gülşah Güray ve Zorlu PSM Genel Müdürü Murat Abbas söyleşisi ve 8 Eylül Pazar ‘Agop Çekmen’den Plak Hikâyeleri’ adlı söyleşi yer alacak. Öte yandan iki gün boyunca Cünort, Ertan Kurt, Volkan Judocu, Kornelia Binicewicz DJ performansları ile farklı tınıları dinleyicilerle buluşturacak.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap