Albaraka Türk “Hat Yarışması Sergisi”ni Instagram’a taşıdı

Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen “Uluslararası Albaraka Hat Yarışması” sergisine, özgün içeriklerle yeni bir form kazandırıldı ve toplamda 70’in üzerinde instagram hikâyesiyle Albaraka Sanat’ın resmi instagram hesabında sunuldu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Albaraka Türk’ün kültür-sanat etkinlikleri kapsamında 2005 yılından bu yana düzenlediği ve en son 5’incisi gerçekleşen “Uluslararası Albaraka Hat Yarışması’nda dereceye giren eserler tezhiplenerek Albaraka Hat Koleksiyonu’ndaki yerini aldı. Korona virüs salgını nedeniyle ertelenen yarışma sergisine, özgün içeriklerle yeni bir form kazandırıldı ve toplamda 70’in üzerinde instagram hikâyesiyle Albaraka Sanat’ın resmi instagram hesabı https://www.instagram.com/albarakasanat/ adresinde sanatseverlerin ilgisine sunuldu.

“Hat sanatına desteğimiz sürecek”

Dereceye giren eserleri Albaraka Sanat’ın resmî instagram hesabı üzerinden sanatseverlerle buluşturduklarını belirten Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altundağ şunları söyledi:
“2017’de duyurusunu yaptığımız ve 2018’de sonuçlandırdığımız yarışmamızda dereceye giren eserler tezhiple süslenerek koleksiyonumuzdaki yerini aldı. Bu yılki yarışma sergimizi ise ilk kez sosyal medyada farklı bir içerikle sunuyoruz. Hat sanatının 5 farklı dalında, kıymetli jürimizin yüzlerce eser arasından itinayla seçtiği eserleri Instagram’daki takipçilerimizle buluşturacak olmanın heyecanı içindeyiz. Bankacılık faaliyetlerimizin yanı sıra kültür sanat alanında da çeşitli çalışmalar ve etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Uluslararası Hat Yarışması da hat sanatına verdiğimiz önemin bir göstergesidir. 2005 yılından bu yana uluslararası yarışmalar düzenliyor ve dereceye giren eserleri koleksiyonumuza kazandırarak sanatçılarımıza destek sağlıyoruz. Hat sanatını yaşatmak ve sanatçıları desteklemek için çıktığımız bu yolda, bu sanatın ulusal ve uluslararası alanda bilinirliğini artırmaya devam edeceğiz.”