24 °C

“Anadolu’dan İzlenimler“ projesi, 11 Eylül’de Taksim’de

İyilik İçin Sanat Derneği’nin, Anadolu’nun çeşitli şehirlerindeki güzel sanatlar fakültelerinde eğitimlerini sürdüren, maddi olanakları kısıtlı, başarılı öğrencileri konuk edip sanat etkinliklerine katılımlarını sağladığı projesi Taksim Sanat’ta.

“Anadolu’dan İzlenimler“ projesi, 11 Eylül’de Taksim’de

İyilik İçin Sanat Derneği’nin misafiri olarak, geçen yıl 12 ilden gelen 36 genç sanatçı adayının İstanbul Bienali ile Contemporary İstanbul, Sakıp Sabancı Müzesi, Pera Müzesi ile TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ziyaretlerinin ardından deneyim ve gözlemleriyle ürettikleri eserler, 11 Eylül 2019 tarihinde Anadolu’dan İzlenimler” adıyla Taksim Sanat’ta açılacak sergide sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Genç sanatçıların eserlerinin yer aldığı serginin açılışı İyilik İçin Sanat Derneği Başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve derneğe destek veren sanatçıların katılımıyla 11 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek.

Selin Bozkurt

İyilik İçin Sanat Derneği Başkanı Selin Bozkurt, “Sanat Köprüsü” projesine her yıl 12 şehir daha ekleyerek büyüttüklerini, hedeflerinin tüm Anadolu’daki Güzel Sanatlar Fakültelerindeki başarılı öğrencileri İstanbul’da ulusal ve uluslararası sanat aktivitelerinde ağırlamak olduğunu hatırlattı.
Hiçbir maddi menfaat beklentisi olmadan gönüllülük esasına göre gerçekleştirilen bu projede, Yeditepe Üniversitesi’nin öğrencilerin konaklaması konusunda destek olduğunu, sergi yeri Taksim Sanat’ı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A. Ş’nin ücretsiz tahsis ettiğini kaydeden Selin Bozkurt, şunları söyledi:

“Projemize, Van, Malatya, Kayseri, Kahramanmaraş, Düzce, Diyarbakır, Şanlıurfa, Çankırı, Nevşehir, Antalya, Mardin, Mersin, Kars, Niğde, Konya, Samsun, Kütahya, Hatay, Trabzon, Eskişehir, Erzurum, Sivas, Isparta ve Edirne’den gelen öğrenciler katılacak. Çağdaş Sanatın tüm yurt geneline yayılması için verdiğimiz mücadelede bize destek olan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara yürekten teşekkürü bir borç biliyoruz. Birlikten kuvvet doğuyor. El ele verince zoru başarabiliyoruz. Geleceğe damgasını vuracak sanatçılarımız yetişiyor.”

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap