8 °C

Biliyor musunuz?

Borusan Contemporary'deki yeni sergileri; SunExpress'in yeni yemek servisini; Coğrafi işaretlerin ders kitaplarına gireceğini; Serhan Bali ile klasik müzik atölyesini; Hilton İstanbul Bosphorus'un "Yeşilçam Geceleri"ni biliyor musunuz?

Biliyor musunuz?

Borusan Contemporary'deki yeni 3 sergiyi…

Borusan Contemporary üç yeni sergisini sanatseverlerle buluşturuyor. Sergilerden ilki, Güney Kore'nin önemli fotoğraf sanatçılarından Boomoon'un Borusan Contemporary'nin siparişiyle hazırladığı Boğaziçi.

Boomoon'un Boğaziçi izlenimlerini ışık, form, gölge ve yansımalar üzerine kurduğu fotoğraf sergisi 25 Ağustos'a kadar ziyarete açık kalacak. Aynı tarihe kadar izlenebilecek Uvertür: Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu'ndan Seçki, Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu'na yakın zamanda eklenen yeni eserlerden oluşuyor. 8 Mart 2020 tarihine kadar görülebilecek. Söylenir ve Yarım Kalır Bütün Aşklar Yeryüzünde ise Turgut Uyar'dan alınan ilhamla koleksiyondan bir seçkiyi çağdaş sanat izleyicisine sunuyor.

SunExpress'in gökyüzünde ünlü restoranların yemeklerini servis edeceğini…

Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, belirli rotalardaki uçuşlarında yerel ünlü restoranların yemeklerini sunacak. SunExpress, Retail inMotion ve LSG ile ortak bir çalışma içerisine girerek projeyi, teslim hizmeti sunan bir platform olan Foodora ile başlatıyor. Sipariş edilen yemekler, SunExpress'in kabin içinde plastik kullanımını azaltmak adına attığı adımlardan biri olarak laktik asit ve şeker kamışı gibi bio-malzemeler kullanılarak üretilen çatal-kaşık ve tabaklarda servis edilecek…

Coğrafi işaretlerin ders kitaplarına gireceğini…

Metro Türkiye, ülkemizdeki yerel değerlerin korunması, desteklenmesi ve Türk mutfağının geliştirilmesi adına 2011 yılında başlattığı Coğrafi İşaretli Ürünler Projesi kapsamında bir adım daha attı. 11. Kalkınma Planı çalışmalarında Metro Türkiye tarafından paylaşılan coğrafi işaretli ürünlerin müfredata alınması önerisi hayata geçiyor. MEB Mesleki ve Teknik Okullar Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu ve Metro Türkiye Satın Alma Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Alkaç tarafından imzalanan protokol ile 2019 - 2020 eğitim öğretim yılı itibarıyla mesleki ve teknik okullarda gıda teknolojisi ile yiyecek - içecek hizmetleri alanında eğitim gören yaklaşık 65 bin öğrencinin müfredatına Coğrafi İşaretler girecek. Coğrafi İşaretler, Türk Mutfağı ve Beslenme ders kitaplarında yer alacak. Proje kapsamında ayrıca, MEB'a bağlı 50 formatör öğretmen Gastronometro'da teorik ve pratik eğitim alacak.


Serhan Bali ile klasik müzik atölyesini…

Açık Diyalog İstanbul, 13 Mart – 29 Mayıs tarihlerinde ‘Konser ve Opera Dinleme Sanatı" başlıklı bir dizi klasik müzik atölyesine seminerine ev sahipliği yapacak. Klasik müzik yazarı ve Andante Klasik Müzik Dergisi'nin kurucusu Serhan Bali'nin öncülüğünde 13 Mart Çarşamba akşamı yapılacak atölyelerde seminerde Norveçli bestekar ve piyanisti Edvard Grieg'in hayatı, sanatı ve çalışmaları ve 27 Mart Çarşamba akşamı Richard Wagner'in hayatı, sanatı ve çalışmaları ele alınacak. Ayrıca Barok, Klasik ve Romantik dönemlerin birbirinden ayırt edici özelliklerini de bu etkinlikte katılımcılara sunacak olan Bali, bestecilerin yaşamlarını, sanatlarının ince noktalarını, üslûplarının öne çıkan özelliklerini de katılımcılara aktaracak.

Hilton İstanbul Bosphorus'un "Yeşilçam Geceleri"ni…

Hilton İstanbul Bosphorus'un mekânlarından Lalezar, 14-15 Mart tarihlerinde "Yeşilçam Geceleri" düzenleniyor. Saat 20:00'den itibaren misafirlerini ağırlamaya başlayacak olan mekânda yemeklere, nostalji yüklü Yeşilçam şarkıları eşlik edecek. "Yeşilçam Geceleri" için Cuma akşamını tercih edenler ise şarkıları, canlı fasıl ekibinin performansıyla dinleme fırsatını yakalayacaklar. Yoğurtlu ıspanak, balkabağı sinkonta, çiroz, karides mantı, mücver, kasap köfte ve şakşuka gibi soğuk ve sıcak mezelerin yer aldığı menünün tatlı seçeneği ise künefe ve mevsim meyveleri…

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap