8 °C

Biliyor musunuz?

Pınar Su’yun kurumsal kimliğinin değiştiğini; Yeni BMW 3 Serisi’nin tanıtıldığını; 16. İstanbul Bienali’nde yer alacak sanatçıların açıklandığını; “Enaniyet Zinciri Sergisi”ni biliyor musunuz?

Biliyor musunuz?

Pınar Su’yun kurumsal kimliğinin değiştiğini…

Pınar Su, kuruluşunun 35’inci yılında yeni ticari ünvanını “Pınar Su ve İçecek’’ olarak duyurdu. Pınar Su ve İçecek; ürettiği gazlı/gazsız kategorilerindeki ürünleri ve kurumsal kimliğindeki değişimi özel bir davetle tanıttı. Sakıp Sabancı Müzesi’nde Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Pınar Su ve İçecek Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe; iş ve ekonomi dünyasından isimler katıldı. Yapılan açıklamada, Vegan sertifikalı gazlı içecek Pınar Frii’nin pazara sunulduğu belirtildi. Doğal kaynak suyu ve meyvelerin lezzetinden oluşan Pınar Frii; glukoz ve fruktoz şurubu içermeyen, şeker pancarı ile üretilmiş vitaminli gazlı içecek olarak 250 ml şeffaf cam şişede 5 çeşit olarak üretiliyor. Pınar Frii’nin kırmızı üzüm (B6 ve B12 vitamin içerikli), misket limon (C vitaminli), mandalina (C vitaminli), kavun (C vitaminli) ve nar (B vitaminli) gibi seçenekleri bulunuyor. Ayrıca, TÜBİTAK ARGE Sanayi Desteği (TEYDEB) başvurusu yapılan ve bu sene İzmir’de kurulan ARGE laboratuvarıyla birlikte pazardaki trendlere paralel içecek portföyüne hız kesmeden yeni ürünler ekleyeceğini duyuruldu. Etkinliğin ev sahibi Feyhan Yaşar konuşmasında özetle şunları söyledi:
“Yaşar Topluluğu olarak Türkiye’de ilklerin öncülüğünü yaptık. 1984 yılında tek yönlü ambalajda kaynak suyu şişelemesini yaparak Pınar Su’yu pazara sunduk ve ülkemizi bir ilkle daha buluşturduk. Pınar Su ve İçecek olarak, ulusal düzeyde satış yapan büyük firmalar içerisinde yüzde yüz Türk sermayeli tek şirket olmaktan gurur duyuyoruz. Ülkemizi, ihracat yaptığımız İngiltere, Almanya ve Körfez Ülkeleri başta olmak üzere 18 farklı ülkede temsil ediyoruz. Pınar Su ve İçecek olarak yeni ürünlerimizle daha fazla ihracat yapmayı ve Pınar Su lezzetini daha fazla tüketiciye ulaştırmayı hedefliyoruz. Pınar Su ve İçecek , topluma, çevreye ve doğaya saygılı, insan kaynağına önem veren ve tüketici odaklı bir şirket olarak faaliyetlerine devam edecektir.”

Yeni BMW 3 Serisi’nin tanıtıldığını…

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW, Yeni BMW 3 Serisi’nin 7’nci neslini otomobilseverlerle buluşturdu. Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik’in ev sahipliğini üstlendiği davete iş, sanat ve cemiyet dünyasından isimler katıldı. Tiftik, Yeni BMW 3 Serisi hakkında “44 yıla tam 7 nesil sığdıran BMW 3 Serisi, geniş kitlelerce tüm zamanların en çok tercih edilen otomobillerinden biri olarak hem BMW Group için hem de BMW tutkunları için her zaman farklı bir anlam taşıdı. Son jenerasyonu ile yalnızca kendi segmentinde değil, otomotiv endüstrisi için de birçok ilke imza atmayı başaran Yeni BMW 3 Serisi, tasarımı ile de yine kendinden çok söz ettireceğe benziyor” dedi. Yeni BMW 3 Serisi’nde Fren Fonksiyonlu Ön Çarpışma Uyarısı ve Yaya Algılama sistemi ve Şerit Takip Uyarı Sistemi standart olarak bulunuyor. Yeni BMW 3 Serisi, 170hp’lik benzinli BMW 320i modeli, lansmana özel tasarlanan First Edition Sport Line, First Edition Luxury Line ve First Edition M Sport olmak üzere üç temel tasarım ve First Edition’a özel donanım ve fiyat seçenekleriyle Ağustos ayında piyasaya sunulacak.

16. İstanbul Bienali’nde yer alacak sanatçıların açıklandığını…

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 16. İstanbul Bienali’nde yer alacak sanatçılar açıklandı. Fransız yazar ve akademisyen Nicolas Bourriaud’nun küratörlüğünde, 14 Eylül–10 Kasım tarihleri arasında ücretsiz olarak düzenlenecek Yedinci Kıta başlıklı bienalde, üç farklı mekânda, 26 ülkeden 57 sanatçı ve sanatçı kolektifinin eserleri sergilenecek. Başlığını okyanuslarda yüzen devasa atık yığınına verilen isimden alan bienal, sanat ve ekoloji arasındaki ilişkiyi de tartışmaya açıyor. Tersane İstanbul, Pera Müzesi ve Büyükada olmak üzere şehrin üç farklı noktasına yayılacak ücretsiz sergilerin yanı sıra çeşitli buluşmalar, konuşmalar ve film programıyla farklı bakış açıları da Yedinci Kıta’ya dahil edilecek. Japonya’dan Arjantin’e, ABD’den Polonya’ya, İran’dan Tayland’a dünyanın dört bir yanından 57 sanatçı ve sanatçı kolektifinin eserlerine yer verecek bienale Türkiye’den 7 sanatçı katılıyor. 38 sanatçı İstanbul Bienali için yeni eser üretiyor. Sanatçılar ve biyografileri için https://bienal.iksv.org/tr/sanatcilar adresi ziyaret edilebiliyor.

“Enaniyet Zinciri Sergisi”ni…

Ressam Heyecan H. Şahin’in “Enaniyet Zinciri” başlıklı sergisi 21-31 Haziran 2019 tarihleri arasında Beşiktaş Ermeni Okulu’nda sanatseverlerle buluşacak. Felsefede ve Kur'an'da "insanın yalnız kendisiyle ilgilenmesi, herkesi ve her şeyi kendi çıkarı için kullanma isteği (egoizm)" ve "kendini üstün görme, kendini her şeyin amacı olarak kabul etme eğilimi (egosantrizm)" anlamında yer alan “Enaniyet” kavramını temel alan sergi, sanatçının çeşitli resim ve enstalasyon eserlerini bir araya topluyor. Eserlerinde toplumdaki dezavantajlı bireylerin uğradığı haksızlıklara ve çaresizlik çığlıklarına aracılık etmeyi hedefleyen Heyecan Şahin, kadın sorunlarının yanı sıra ülkemizin tarım işçisi çocuklar gerçeğine odaklanıyor. Bu amaçla, sergiden elde edilecek gelirin, mevsimlik tarım işçisi çocukların resimle kendini ifade etmelerini sağlamak, eğitimlerine destek sağlamak, ilgili kurumların dikkatini esnek eğitim modeli çözüm arayışına çekmek, kalbinde iyilik olan insanlara bir başka yol daha açmak amacıyla kullanılacağı belirtiliyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap