13 °C

Biliyor musunuz?

Uğur Yücel’in stand up gösterisi ile sahnelere döneceğini; Cirque du Soleil’in 21 Ağustos’taki şovunu; Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin Gülsin Onay konseri ile başladığını; Cenk Girginol’un bir kez daha Gourmand Ödülü aldığını biliyor musunuz?

Biliyor musunuz?

Uğur Yücel’in stand up gösterisi ile 20 yıl aradan sonra sahnelere geri döneceğini…

Uğur Yücel 1993 yılında kendi yazıp yönettiği tek kişilik gösterisi ‘Azınlıkta Kaldık’ ile yeniden seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Sahnelendiği yıllarda beğeni kazanan ‘Azınlıkta Kaldık’ ta Kuzguncuk hikâyelerine yer veren Uğur Yücel, ‘Havlucu Mehmet’, ‘Köşk Emin’ gibi unutulmaz karakterlerini seyircisiyle buluşturacak... TV çalışmalarına ara verecek oyuncuyu önümüzdeki yıllarda sahnelerde izleyeceğiz. Ekim ayında “Neyzen Tevfik” ve yeni yılda da “ Zorba” oyunuyla karşımızda olacak... ‘Azınlıkta Kaldık’ 15 Ağustos’tan itibaren Ayvalık (15) , Kuşadası (21), Datça (24) ve Bodrum’da (25) seyircisiyle bir araya gelecek.

Cirque du Soleil’in 21 Ağustos’taki “Bazzar” şovunu…

Alchemy Project tarafından hayata geçirilen Bazzar Şov, 21 Ağustos’ta İstanbul’da… Yönetmenliğini ve yazarlığını Susan Gaudreau’nun, kreatif direktörlüğünü ise Samuel Chouinard üstlendiği Bazzar, 8 farklı konseptte sahne alacak. Cirque du Soleil’in 1984’ten beri kırk üçüncü özel gösterisi olan yeni şovu, İstanbul’da 1 Eylül’e kadar devam edecek. Bazzar’ın İstanbul’da gerçekleşecek prömiyeri hakkında bir açıklama yapan Alchemy Project CEO’su Mac S.Far “En yeni prodüksiyonlarından biri olan Bazzar’ın kendisi kadar ünlü ikonik çadırı altında bu özel gösteriyi ilk kez Türkiye’ye getirdiğimiz için mutluyuz. Alchemy Project olarak, Bazzar’ı 3 kıtada 6 ülke 210’dan fazla turne ve 130’u aşkın şovu seyirciyle buluşturacağız.” dedi

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin Gülsin Onay konseri ile başladığını…

Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından düzenlenen, Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Gülsin Onay’ın, Chopin’in eserlerine yer verdiği konseriyle sanatseverleri, Zefirya Kültür ve Sanat Merkezinde bir araya getirdi. Festival, 6 Eylül tarihine kadar 17 konser çerçevesinde 37 müzisyen, bir oda orkestrası, 5 masterclass ve 100 civarındaki genç müzisyeni bir araya getirecek. Etkinlik, 11 farklı ülkeden müzisyeni, dört farklı mekânda konuk edecek.

Cenk Girginol’un bir kez daha Gourmand Ödülü aldığını…

Gourmand World Cookbook Awards, Ocak 2019 tarihinde ülke birincileri arasında seçtiği finalistlerin yer aldığı shortlist kitapların ödüle layık görülenlerini Çin Macao’da gerçekleştirdiği ödül töreninde dünyaya duyurdu. “Kahve-Topraktan Fincana” ile hem ülke birincisi (Winner Ödülü) hem de “2017-Best in the World (Dünyanın En İyi Kahve Kitabı) ödüllerini kazanan Cenk R. Girginol’un yeni kitabı “Kahve-Fincandan Lezzete” dünya üçüncüsü olarak “Best in the World” ödülüne bir kere daha layık görüldü.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap