Biliyor musunuz?

People Make The Brand Konferansı’nın bu yılki temasını; Zaxi Restaurant’ın yaz menüsünü; The Populist menüsüne eklenen lezzetleri; Kalamış’taki WestPort Pub’ı; Miela Restaurant’daki Karadeniz mutfağını biliyor musunuz?

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

People Make The Brand Konferansı’nın bu yılki temasını…

People Make The Brand Konferansı’nın bu yılki teması “Psikolojik Sermaye.” İşe ve insana dair yepyeni trendlerin yanı sıra Universum – Türkiye’nin En Çekici İşverenleri araştırmalarının sonuçları da dünya karşılaştırmaları ile paylaşılacak. Türkiye’nin önde gelen 50 üniversitesinden 64 bin 967 öğrenci ve 18 bin 338 genç profesyonelle toplamda 60’dan fazla ülke içinde en yüksek katılımla gerçekleşen Universum Türkiye’nin En Çekici İşverenleri 2019 Araştırması, gençlerin istihdama bakışı, sektörlerle, şirketlerle ilgili algıları ve iş yaşamına dair beklentileriyle ilgili ipuçları sunuyor. Garanti Bankası’nın ana sponsorluğu ve Universum’un katkısıyla Dinamo Danışmanlık tarafından düzenlenen People Make The Brand, 29 Kasım 2019’da Fairmont Quasar İstanbul’da iş dünyasının yöneticilerini 7. kez ağırlayacak. People Make The Brand Campus, bu yıl da konferans kapsamında öğrencilerin katılımına açık olacak. Etkinlik, 200 üniversite öğrencisini bir araya getirecek.

Zaxi Restaurant’ın yaz menüsünü…

Zaxi Restaurant, “fun & finest” konseptiyle hizmet veriyor. Zaxi Restaurant’ın dünya ve Asya mutfağından esinlenen menüsü, Başaşçı Arif Kemal Doğan tarafından hazırlanıyor. Taze bahçe yeşillikleri, avokado, domates, renkli taze biberler, salatalık ve Miso-Yuzu Sosu ile hazırlanan Kinoalı Zaxi Salatası, Kuzu Sırtı Karabuğday Risotto, sote edilmiş sebzeler ile servis edilen Karidesli Tortellini ve Mangolu Çikolata Royal yaz menüsündeki lezzetler arasında yer alıyor.

The Populist menüsüne eklenen lezzetleri…

Tütsülenmiş tabakları, taş fırın lezzetleri ve craft tatlarla uyumlu eşlikçileriyle misafirlerine keyifli bir tadım deneyimi yaşatmayı amaçlayan The Populist’in menüsü, yeni tatlarla zenginleştirildi. Bunlar arasında peynir sos ile servis edilen The Populist Köfte ve isli tadı ile farklı bir lezzet alternatifi sunan Tütsülenmiş Tavuk öne çıkıyor. Yanık Cheescake de menüdeki tatlılar arasında. The Populist vejetaryen misafirlerini de unutmuyor. Pizzetta, brokoli ve taze mantarın başrolde olduğu Veggie Pizetta’yla tekrar yorumlanarak menüdeki yerini alıyor. Keçi peyniri, ananas, karamelize soğan ve mango sosla hazırlanan Veggie Burger, portakal soslu özel lahana salatası eşliğinde servis ediliyor.

Kalamış’taki WestPort Pub’ı…

WestPort Pub’ın menüsünde, misafirlere dünya mutfağından pek çok yemek seçeneği sunuluyor. Menünün en çok tercih edilenler arasında krema, dört peynir sos, trüf yağı ile Mac&Cheese, tadanlara İngiliz pubında hissettiren Fish&Chips ve mekâna özgü bir lezzet olan Westport Burger bulunuyor. Fish&Chips; tempura levrek ve patates kızartmasından oluşurken; bezelye ve avokado püresi, kapari ezmesi ve misket limon ile sunuluyor. Westport Burger’in içeriğinde ise dana kaburga tandır, parmesan, kuru domates, mantar püresi, edamame yer alırken, baharatlı patates kızartması ile servis ediliyor. Organik, taze sebze ve meyvelerle yapılan homemade craft kokteyller WestPort Pub’ın içecekleri arasında. Ayrıca içecek menüsünde; Tayland, Japonya, Kanada, İskoçya, Hindistan, İrlanda’ya has içecekler de yer alıyor.

Miela Restaurant’daki Karadeniz mutfağını…

İstMarina Alışveriş Merkezi bünyesinde bulunan Karadeniz lezzetlerini barındıran Miela’nın menüsünde, farklı 24 ilden getirilen tamamı doğal ürünlerle hazırlanan kuymaktan hamsi pilavına, turşu kavurmadan pideye, karalahana sarmasından geleneksel kahvaltıya kadar Karadeniz lezzetleri bulunuyor.