Biliyor musunuz?

Gümüşlük sahilindeki kuzey rüzgârlarını!; VAP Mağara Sergisi’ni; Feriye konserlerini; Bocuse d‘Or Türkiye finalistlerini; Vodafone-Atlasglobal işbirliğini; Rustyfork’taki Amerikan kahvaltılarını biliyor musunuz?

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Gümüşlük sahilindeki kuzey rüzgârlarını!…

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında Suda Caz konsepti ile sahneye çıkacak olan Mathias Eick Quintet, Bodrum’da kuzey rüzgârları estirecek. Aris Life-Canderel etkinlik sponsorluğu ile gerçekleşecek konserde Norveçli modern caz grubu, 20 Ağustos Salı akşamı saat 20.30’da festivalin “Suda” sahnesinde cazseverlerle buluşacak. Trompette Mathias Eick; basta Audun Erlien; piyanoda Andreas Ulvo; kemanda Hakon Aase ve davulda Torstein Lofthus’tan oluşan beşli, festival merkezinde cazseverlerin karşısına “Ravensburg” albümünde yer alan eserler başta olmak üzere kendi bestelerinden oluşan bir seçkiyle çıkacak.

VAP Mağara Sergisi’ni…

Beyoğlu’ndaki Versus Art Project, şimdi de grafik tasarımcı ve sanatçı Vahit Tuna’nın iç ve dış olmak üzere iki bölümden oluşan ‘Mağara’ isimli enstalasyonuna ev sahipliği yapacak. Tuna’nın 5’inci kişisel sergisinde sanatseverleri ilginç bir deneyim bekliyor, yapay zekânın opera olduğuna kadar verdiği sesleri opera sanatçısı yorumluyor. Tuna, “Sergiyi ilk planladığımda ses, ışık ve bu imgeler yer alacaktı. Bu lekelerin ışıkla ilişkisi enteresan. Işık değiştiğinde bunlar da değişiyor. Ardından başka bir fikir doğdu: ‘Acaba imgeler için bir ses nasıl üretebilirim?’ dedim. Genel olarak bunlar benim için zihin parçacığı gibi. Zihinde düşünce karşılığı gibi… Bu imgeler dil ile sesin birleşmesi sonucu duyduğumuz kelimeler gibi sanki. Siz onu farklı şekillerde algılayabiliyorsunuz. Peki, sesi nasıl elde edebilirdim? Sonra bunları bir yapay zekânın sese dönüştürebileceği, farklı bir yorum getireceğini düşündüm. Yaptığım imajlardan birini seçip bu resimden ses elde etmek, ardından bu sesi bir beste haline dönüştürmek istedim. Aklımda uzun zamandır bir opera bestelemek vardı. Ama acaba bir yapay zekâ bana bir opera bestelemem için yardım edebilir miydi?” diyor. 19-28 Eylül günlerinde görülebilecek bu enstalasyon sergi süresince her gün 11.00-18.00 saatleri arasında tekrarlanacak.

Feriye konserlerini…

Feriye, Garanti BBVA işbirliğiyle hayata geçen proje kapsamında canlı müzik performanslarına sahne oluyor. Bu kapsamda Islandman, şarkılarını 22 Ağustos Perşembe günü saat 20.30’da Feriye misafirleri için söyleyecek. Palmiyeler, performanslarıyla 23 Ağustos Cuma günü saat 20.30’da sahne alacak. Analog Kültür Experiment, Tolga Zafer ile birlikte 29 Ağustos Perşembe günü saat 20.30’da konuk olacak. Ah! Kosmos, 1 Eylül Pazar günü saat 19.00’da dinleyicisiyle buluşacak. Akustik caz manouche grubu Flapper Swing, 7 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’de canlı performans sergileyecek. Katılımcılar aynı zamanda 21.00’da başlayacak DJ performansı ile dans gecesi de yaşayacak.

Bocuse d‘Or Türkiye finalistlerini…

Restoran, otel ve yiyecek içecek sektörü profesyonellerine yönelik düzenlenen uluslararası ihtisas fuarı Sirha İstanbul, bu yıl 14–16 Kasım tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi‘nde ziyaretçilerini ağırlayacak. Sirha İstanbul‘un 7. buluşması, gastronomi dünyasının olimpiyatları Bocuse d‘Or‘un Türkiye seçmelerine de ev sahipliği yapacak. Seçmelerde dereceye giren yetenekli genç şefler, ilk etapta Bocuse d‘Or Avrupa finallerinde yarışmaya hak kazanacak. Türkiye seçmelerinin ön elemeleri Gastronometro’da yapıldı. Serhat Eliçora, Ahmet Can Aras, Sezer Deniz ve Emre İnanır, 15 Kasım’da Sirha İstanbul’da düzenlenecek Türkiye seçmelerinde yarışacak 4 şef arasında yer aldı.

Vodafone-Atlasglobal işbirliğini…

Atlasglobal ile işbirliğine giden Vodafone, seyahat planı yapan müşterilerine özel bir indirim kampanyası başlattı. Bu kapsamda Vodafone’lular, Atlasglobal’de bayram ve yılbaşı tatilleri dahil 1 Eylül 2019’dan 30 Mart 2020’ye kadar olan seyahatlerinde her yöne uçuşlarda sınıf farkı olmaksızın yüzde 20 indirim fırsatından yararlanabilecek. Kampanyadan yararlanmak isteyen Vodafone müşterileri, Ağustos ayı boyunca Vodafone Yanımda uygulaması içinde yer alan Avantaj Cepte platformundan indirim kodu alabilecek. Vodafone’lular, aldıkları bu indirim kodunu kullanarak, biletlerini Atlasglobal’in internet sayfasından alabilecek. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi: “Vodafone olarak, müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak kampanyalar sunmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin önde gelen havayolu şirketlerinden Atlasglobal ile yaptığımız işbirliğiyle, müşterilerimize yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde indirimli uçuş keyfi yaşatıyoruz. Müşterilerimizin beklentilerine uygun yenilikçi kampanyalar sunmaya devam edeceğiz.”

Rustyfork’taki Amerikan kahvaltılarını…

Rustyfork, hafta sonuna özel, saat 10.00 – 15.00 arası Amerikan mutfağının tatlarını sunan kahvaltı menüsü veriyor. İki kızarmış yumurta, Texas sosis, bacon, confit domates, mozzarella ve patatesli waffle, reçel, kızarmış tost ekmeği, pancake, akçaağaç şurubuyla American Breakfast Plate başta olmak üzere kahvaltı menüsünde 12 spesiyal yer alıyor. English muffin, tütsülenmiş tiftik dana kaburga, BBQ sos, poşe yumurta, cheddar sos, turşu, cottage fries’lı Texas Benedict, güne başlarken Teksas stilini yaşatıyor. Çırpılmış yumurta, bacon, siyah fasulye, avokado, mısır, jalapeno turşusu, kişniş ve salata ile Breakfast Taco, kahvaltıda taco denemek isteyenler için kendini gösteriyor. Tuzlu waffle lezzetini yaşatan, kızarmış tavuk but, acı sos, tuzlu waffle ve turşulu Nashville Waffle ve kahvaltı menüsünde yer alan daha birçok lezzet, kahvaltı keyfine yeni deneyimler katmayı hedefliyor. Bowllar da Rustyfork kahvaltı menüsünde yer alıyor.