Bodrum’da Türk filmleri haftası

9. Bodrum Türk Filmleri Haftası; Bodrum Kalesi, Oasis Cinemarine Sinemaları, İskele Meydanı, Mumcular Köy Meydanı ve Kos Orpheus sinemalarında 19-27 Eylül tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ile Bodrum Sinema ve Kültür Derneği, Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) ile Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) tarafından düzenlenen 9. Bodrum Türk Filmleri Haftası, Bodrum Kalesi, Oasis Cinemarine Sinemaları, İskele Meydanı, Mumcular Köy Meydanı ve Kos Orpheus Sinemalarında Bodrumlu sinemaseverlerle buluşacak.

Bodrum ve Kos’ta eş zamanlı olarak gerçekleşen etkinlikler çerçevesinde yılın gişe başarısı elde etmiş filmleri vizyon sonrasında sanatçı ve yönetmenlerinin de katılımı ile Bodrum Kalesi’nin atmosferinde gösterilecek.

9 yıldır sürüyor

Bundan 9 yıl önce başlayan organizasyonda her sene olduğu gibi Türk sinemasına emek veren sanatçı ve yönetmenlere Emek Ödülleri de takdim edilecek.

Her gün farklı bir filmin galasının yapıldığı Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Yunanistan'ın Kos (İstanköy) Adası da Türk filmlerini ağırlayacak. Türk Filmleri haftası kapsamında film gösterimleri, 50’ye yakın filmin tanıtımları, yönetmen ve oyuncuların katılımıyla gerçekleştirilecek söyleşilerle sürecek.