17 °C

ENKA Açıkhava Buluşmaları 31 yaşında!

ENKA, 2 Temmuz’da başlayacak etkinlikler ile yaza merhaba diyor. “Don Kişot’um Ben” adlı tiyatro oyunuyla açılış yapacak yaz etkinlikleri boyunca Fazıl Say, Mor ve Ötesi, Teoman, Sertab Erener ve Karsu başta olmak üzere birçok isim sahne alacak.

ENKA Açıkhava Buluşmaları 31 yaşında!

ENKA, 2 Temmuz’da başlayacak 31. yıl Açıkhava Buluşmaları ile yaza merhaba diyor. “Don Kişot’um Ben” adlı tiyatro oyunuyla açılış yapacak yaz etkinlikleri boyunca Fazıl Say, Mor ve Ötesi, Teoman, Sertab Erener ve Karsu başta olmak üzere birçok sanatçı sahne alacak.
31. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları bu sene, 9 konser ve 4 tiyatro oyununu açıkhava sahnesinde ağırlayacak.

Yaz gecelerinde tiyatro keyfi

Sezonun sevilen 3 oyununa ev sahipliği yapacak etkinlikler kapsamında ilk olarak, Baba Sahne’nin yapımı “Don Kişot’um Ben” 2 Temmuz’da tiyatroseverlerle buluşacak. 11 Temmuz’da ise Semaver Kumpanya’nın sahneye koyduğu Madde 22 sahnelenecek. Joseph Heller’in yazdığı ve Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği oyunda, yazarın 2. Dünya Savaşı sırasında yaşadıkları, eğlenceli bir üslupla izleyiciye anlatılacak. Etkinlikler; 6 Ağustos’ta Haldun Dormen’in yazdığı sezonun yeni oyunu Küllerin Arasından ve 8 Ağustos’ta Deniz Gökçer, Burçin Oraloğlu ve Zeliha Berksoy’un oynadığı aile komedisi “Sanat Yemekte Yenir mi?” ile devam edecek.

Yıldızlar altında konserler

ENKA Kültür Sanat açıkhava konserleri, Mor ve Ötesi’nin 4 Temmuz’daki konseriyle başlayacak. Sahne, 9 Temmuz’da Barabar grubunu ağırlayacak. Fazıl Say, bir klasik haline gelen ENKA Açıkhava konseri için bu sene 17 Temmuz’da sahne alacak. Resitalde; sanatçı yeni eseri “Truva Sonatı” ile seyircileri selamlayacak. 31. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları 23 Temmuz’da sürpriz konuk sanatçıların da sahne alacağı Redd konseriyle devam edecek. 25 Temmuz’da ise Barış için Müzik Orkestrası konseri gerçekleştirilecek. Ardından ENKA sahnesi, 30 Temmuz’da Sertab Erener ile piyanist ve besteci Sabri Tuluğ Tırpan’ı aynı sahnede ağılayacak.

Sahnenin bir sonraki konuğu, caz, blues ve Türk Müziği’ni harmanladığı performansıyla Karsu olacak. Karsu, 20 Ağustos’ta alışılmışın dışında bir performansla sahnede olacak. 27 Ağustos’ta Barış için Müzik Orkestrası bir kez daha açıkhava sahnesine çıkacak. Açıkhava buluşmalarının son konuğu ise Teoman olacak. Sanatçı, Gönülçelen’den Renkli Rüyalar Oteli’ne sevilen şarkılarını 4 Eylül akşamı seyircisiyle birlikte söyleyecek.

Program kapsamında Barış için Müzik Orkestrası (saat 16.00) konserleri dışında düzenlenecek tüm etkinliklerin gösterimleri saat 21.15’te başlayacak.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap