15 °C

Fotoğraf sanatına gönül verenler için “Deneyim Merkezi”

Canon, amatörlerden profesyonellere kadar fotoğraf sanatına gönül veren herkesi bir araya getirmeyi hedeflediği Deneyim Merkezi’ni hizmete açtı.

Fotoğraf sanatına gönül verenler için “Deneyim Merkezi”

Canon; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesindeki ilk ve tek deneyim merkezini İstanbul’da açtı. Canon Deneyim Merkezi, tüm fotoğraf ve video tutkunlarını Sirkeci’de buluşturmayı hedefliyor. Sirkeci’deki deneyim merkezi; fotoğraf, baskı ve video alanlarında kendi hikâyelerini yaratmak isteyenleri karşılıyor. Canon, dört katlı merkezinin her katında ziyaretçilerini farklı konseptlerle bir araya getiriyor.

Giriş katında ziyaretçileri; fotoğraf makinelerinden lenslere, fotoğraf baskısından video performansı öne çıkan makinelere kadar çeşitli ürünler karşılıyor. Bu dünyayı keşfetmek isteyen tüm amatör ve profesyonel görsel içerik üreticileri, giriş katında ilgilendikleri ve merak ettikleri ürünler hakkında detaylı bilgi edinebiliyor.

İkinci katı stüdyo olarak tasarlanan Deneyim Merkezi’nde, ziyaretçiler alt katta bilgi aldıkları ürünleri deneme fırsatı buluyor. Tüm ziyaretçiler gerçek stüdyo ortamı oluşturulan bu alanda çekimi en zor objeler üzerinde diledikleri gibi çalışabiliyor. Objeler aracılığıyla doku ve renk başta olmak üzere ürünlerin çeşitli performans detaylarının test edilebildiği stüdyoda, çekilen fotoğrafların baskıları da fotoğraf yazıcılarıyla alınabiliyor.

Atölye çalışmaları

Fotoğraf ve videoya dair derinlemesine bilgi sahibi olmak isteyenler ise stüdyonun üst katında bulunan atölyede belirli periyotlarla düzenlenen ücretsiz eğitimlere katılabiliyor. Her ay farklı konuların işlendiği atölyelere dair detaylı bilgiler ve program düzenli olarak Canon Türkiye Instagram ve Facebook hesaplarından fotoğraf tutkunları ile paylaşılıyor.

Canon Deneyim Merkezi’nin dördüncü katında ise kafe alanı bulunuyor. Fotoğraf dünyasındaki yolculuklarına küçük bir mola vermek isteyenler, kafede ikram içecekler eşliğiyle keyifli zaman geçirebiliyor. Fotoğraf ve videoya dair çeşitli içeriklerin de bulunduğu kafede ziyaretçileri aynı zamanda Canon’un tarihinde nostaljik bir tura çıkaran çanta, t-shirt gibi çeşitli aksesuar ve tekstil ürünlerinin de satışı gerçekleştiriliyor.

Merkez, pazar günleri hariç her gün 09:00 – 18:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Deneyim Merkezi’nin yönetim katlarında ise Canon’un teknik servis birimi bulunuyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap