21 °C

"İmparatorluklar Arasında, Sınırlar Ötesinde" sergisi canlı yayında konuşulacak

SALT Beyoğlu’ndaki sergi kapsamında gerçekleştirilecek programda, Osmanlı’nın modernleşme süreciyle tarih sahnesinden çekilmesine tanıklık eden Köpe ailesinin anılarına dayalı serginin yapım süreci incelemeye açılacak.

İmparatorluklar Arasında, Sınırlar Ötesinde sergisi canlı yayında konuşulacak

SALT Beyoğlu’nda "İmparatorluklar Arasında, Sınırlar Ötesinde" sergisi kapsamında çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecek programda, Osmanlı’nın modernleşme süreciyle tarih sahnesinden çekilmesine tanıklık eden Köpe ailesinin anılarına dayalı serginin yapım süreci incelemeye açılacak.

Sergiyi hazırlayan Nefin Dinç (James Madison University), Erol Ülker (Işık Üniversitesi) ve Lorans Tanatar Baruh (SALT) ile destekçi kurum Macar Kültür Merkezi’nin müdürü Gábor Fodor’un katılımıyla Köpelerin aile arşivinin II. Meşrutiyet, I. Dünya Savaşı ve Mütareke dönemine dair anlattıkları yorumlanacak. Hayatları Braşov’dan İstanbul’a, Selanik’ten Edirne ve Konya’ya uzanan aile üyelerinin kişisel belgeleri üzerinden, Osmanlı ve Avusturya-Macaristan diplomatik ilişkilerinin gündelik hayata yansımaları değerlendirilecek.

SALT Online YouTube kanalından 17 Eylül Perşembe 16.30’da canlı yayımlanacak olan programın dili Türkçe… İmparatorluklar Arasında, Sınırlar Ötesinde sergisi 27 Aralık’a kadar SALT Beyoğlu’nda görülebiliyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap