17 °C

İş Sanat 2019’a dopdolu bir programla veda ediyor

İş Sanat, Aralık ayında klasik seride Mahler Oda Orkestrası’nı ağırlayacak. Sezonun caz serisi ise türünün usta isimleri Omar Sosa, Paolo Fresu ve Trilok Gurtu ile başlıyor.

İş Sanat 2019’a dopdolu bir programla veda ediyor

“İstanbul’dan Berlin’e Avrupa’nın Sesleri” adlı turnesine İş Sanat’tan başlayan Mahler Oda Orkestrası, 13 Aralık akşamı bir konserle dinleyicilerin karşısına çıkacak. 15 Aralık’ta, Geveze Piyanist ve Spolin-ist Öykü Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu “Fırtına” adlı oyun, çocuklarla buluşacak. Kübalı piyanist Omar Sosa, İtalyan trompetçi Paolo Fresu ve vurmalı çalgı üstadı Trilok Gurtu ile birlikte 17 Aralık akşamı caz rüzgârı estirecek. Hikâye dinletilerinde Yaşar Kemal’in “Tek Kanatlı Bir Kuş” adlı eseri yer alacak. Türkiye’de arabesk fantezi müziğinin öncülerinden Ümit Besen ise, 26 Aralık’ta şarkılarını; yeni nesil seslerden Kalben, Selin Sümbültepe ve Melike Şahin ile birlikte yorumlayacak.

Mahler Oda Orkestrası geliyor

Klasik müzik dünyasının önemli şeflerinden Claudio Abbado ve Daniel Harding’in kurduğu Mahler Oda Orkestrası, 13 Aralık akşamı 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda sahne alacak. Yirmi ülkeden, elli beş üyesi ile gezgin bir topluluk olan orkestra, klasik müziğe getirdiği yeni solukla Haydn’dan Ligeti ve Martinu’ya uzanan bir repertuvarla dinleyicilerinin karşısına çıkacak.
Alman piyanist Holger Groschopp, Berlin Filarmoni Orkestrası'nın solo kornisti Stefan Dohr, timpanist Martin Piechotta’nın da sahne alacağı gecede, orkestranın şefliğini Londra Senfoni Orkestrası’nın daimi şeflerinden François-Xavier Roth üstlenecek.

Üç kıtadan caz

Latin cazın önemli isimlerinden piyanist Omar Sosa, 2012 yılından beri İtalyan trompet sanatçısı Paolo Fresu ile birçok başarılı projeye imza atıyor. Caz dünyasında ritim ustası olarak tanınan perküsyonist Trilok Gurtu’nun da dahil olacağı konser, 17 Aralık akşamı 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek.

“Tek Kanatlı Bir Kuş”

Hikâye dinletilerinde bu ay Yaşar Kemal var. Usta yazarın “Tek Kanatlı Bir Kuş” adlı eseri ilk kez İş Sanat’ta izleyicilerle buluşacak. Serdar Yalçın’ın müzik direktörlüğü yaptığı, Mehmet Birkiye ve Atilla Birkiye’nin sahneye hazırladığı hikâye dinletisi, 22 Aralık saat 16.00’da ve 23 Aralık saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda iki ayrı etkinlik olarak gerçekleştirilecek.

Ümit Besen Şarkıları

İş Sanat 2019 yılına “Ümit Besen Şarkıları” konseriyle veda edecek. Arabesk ve fantezi müziğin öncülerinden Besen’e, yeni nesil şarkıcı – müzik yazarlarından Kalben, Selin Sümbültepe ve Melike Şahin eşlik edecek. Konser, 26 Aralık akşamı saat 20.30’da.

Parlayan Yıldızlar serisi

Milli Reasürans’ta Parlayan Yıldızlar serisi, Aralık ayında piyanistler Sezin Ege Kabaklı ve Elif Spor ile devam ediyor. Konser, 9 Aralık akşamı saat 20.30’da Millî Reasürans Konser Salonu’nda.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap