16 °C

İstanbul Opera Festivali başlıyor

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün projelendirdiği ve 2010 yılından bu yana yerli ve yabancı sanatseverlerin beğenisine sunulan Uluslararası İstanbul Opera Festivali, bu yıl 2-14 Temmuz tarihleri arasında düzenleniyor.

İstanbul Opera Festivali başlıyor

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün, İstanbul’un 2010 Dünya Kültür Başkenti seçilmesi çerçevesinde projelendirdiği ve o yıldan bu yana yerli ve yabancı sanatseverlerin beğenisine sunulan Uluslararası İstanbul Opera Festivali bu sene 2-14 Temmuz tarihleri arasında düzenleniyor. 10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali İNG ana sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

Genel Müdür Abay

ING Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile başlattıkları işbirliği ile ülkenin kültür sanat hayatını zenginleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getiriyor. Abay, “ING Grubu olarak tüm dünyada sanatı daha geniş kitlelerle buluşturmaya, sanat aracılığıyla yaratıcılık ve inovasyon kültürünü beslemeye yönelik misyonumuz var. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile başlattığımız işbirliği kapsamında 10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’ne verdiğimiz desteği, Türkiye’de bu misyon çerçevesinde atılmış önemli bir adım olarak görüyoruz” diyor. Banka olarak 10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nin ana sponsorluğunu üstlenmekten ve Devlet Opera ve Balesi’nin sahne sanatlarına verdiği emeğe katkı sunmaktan duydukları memnuniyeti ifade eden Abay, “Yenilikçi ve sanatsever ruhumuzla bu alandaki faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuşuyor.

Genel Müdür Karahan

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan, işbirliği ile ilgili “Ülkelerin gelişimi için sanatın ve sanatçının desteklenmesi büyük önem taşıyor. Bu konunun bilincini ve sorumluluğunu taşıyan ING bu alanda önemli adımlar atıyor” diyor.

2 Temmuz’da Turandot Operası ile başlayacak 10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nde, Troya Operası ve ilk yerli Türk oratoryosu Yunus Emre de sahnelenecek. Festival, 14 Temmuz’da Bolşoy Tiyatrosu Solistleri Gala Konseri ile sona erecek.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap