17 °C

Klasik müziği güldürü ile harmanlıyorlar: Pagagnini

Klasik müzik tarihinin önemli keman virtüözlerinden Paganini’nin eserlerinden ilham alarak izleyicilere eğlenceli dinamik, çağdaş bir klasik müzik dinletisi sunan Pagagnini, 9 Aralık Pazartesi akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sahnelenecek.

Klasik müziği güldürü ile harmanlıyorlar: Pagagnini

Klasik müzik tarihinin en önemli keman virtüözlerinden Paganini’nin yaratıcı eserlerinden ilham alarak izleyicilere eğlenceli, dinamik, çağdaş bir klasik müzik dinletisi sunan Pagagnini, 9 Aralık akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sahnelenecek.

Sanatçılar, keman virtüözü ve besteci Paganini’nin dehasını, gösterinin sadece adına değil, tüm akışına da yansıtmayı. Thomas Potiron, Fernando Clemente, Gueorgui Fournadjiev ve Isaac M. Pulet’den oluşan virtüöz dörtlü, Paganini’nin sofistike kompozisyonlarını, cüretkâr kişiliğini ve tartışılmaz yeteneğini sahneye taşıyacaklar.

Sanatçılar gösteri boyunca Paganini’nin bestelerinin yanı sıra Mozart, Pachelbel, Chopin, Boccherini, Falla ve Sarasate’nin eserleri ile rock ve folk melodilerin de yer aldığı bir repertuvar seslendirecekler.

Çello ve kemanların bir anda gitara, mandoline ve vurmalı çalgılara dönüşeceği sürprizlerle dolu Pagagnini, mizahla müziği buluştururken izleyenleri de gösterinin bir parçası haline getirmeyi amaçlıyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap