Sertab Erener ve Sabri T. Tırpan ENKA Açıkhava’da

Sertab Erener ve besteci Sabri Tuluğ Tırpan, 30 Temmuz Salı akşamı saat 21.15’te, ENKA Açıkhava Sahnesi’nde bir araya geliyor. Birçok projede birlikte olan ikili, gecede Sertab Erener şarkılarını piyanonun tınılarıyla renklendirerek seyirciyle buluşturmayı hedefliyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Sertab Erener ve besteci Sabri Tuluğ Tırpan, 30 Temmuz Salı akşamı saat 21.15’te, ENKA Açıkhava Sahnesi’nde bir araya geliyorlar. Birçok projede birlikte olan ikili, gecede Sertab Erener şarkılarını piyanonun tınılarıyla renklendirerek seyirciyle buluşturmayı hedefliyor.
Koloratur soprano türündeki sesiyle dikkat çeken Erener, 2003 Eurovision Şarkı Yarışması’nda seslendirdiği “Everyway That I Can” parçası ve başarılı performansıyla Türkiye’ye birincilik kazandırdı. Albümleriyle ve sahne performanslarıyla müzik yaşamına devam eden Erener’in son albümü 2016 yılında yayınladığı “Kırık Kalpler” oldu.

Viyana Konservatuarı ve Viyana Müzik Akademisi mezunu klasik ve caz müzik piyanisti ve besteci olan Sabri Tuluğ Tırpan’ın ise, seslendirilmiş senfonileri, oratoryosu, konçertoları ve oda orkestrası eserleri bulunuyor. Tırpan’ın aynı zamanda Avusturya’da sahnelenmiş müzikalleri, Türkiye’de yaptığı film, tiyatro müzikleri ve 3 caz albümü var.