9 °C

Sofitel’in mutfağı Oğurtan’a, pastanesi Toktaş’a emanet

20 yılı aşkın süredir otel mutfaklarında görev alan Mehmet Oğurtan, İstanbul’da yeni açılan Sofitel İstanbul Taksim’in executive şefi oldu. Otelin pastane şefliğine ise Faik Toktaş getirildi.

Sofitel’in mutfağı Oğurtan’a, pastanesi Toktaş’a emanet

20 yılı aşkın süredir otel mutfaklarında görev alan Mehmet Oğurtan, İstanbul’da yeni açılan Sofitel İstanbul Taksim’in Executive Şefi oldu. Otelin pastane şefliğine ise Faik Toktaş getirildi. Son olarak Raffles Istanbul’da çeşitli görevlerde bulunan Oğurtan, burada füzyon restoranı ve Pan Asya mutfağı ISOKYO’nun da mutfağında çalıştı. Oğurtan, daha önce Ritz Carlton İstanbul ve Barbaros Bay Bodrum otellerinde de Sous Şef sorumluluğunu üstlenmişti. Dean & Deluca’nın Istanbul şubesinde Chef de Cuisine pozisyonunda bulunan Mehmet Oğurtan, artık Sofitel Istanbul Taksim mutfağında bulunacak.

Pastane ürünleri Toktaş’tan

Sofitel Istanbul Taksim’de ekmekler, makaronlar, ekler pastalar ve daha nice pastane lezzeti Şef Faik Toktaş’ın ellerinden çıkacak. 2014-2017 yılları arasında Raffles Istanbul’da bölüm şefliği yapan Toktaş, 2017-2019 yılları arasında Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da yer alan Best Western Plus Otel’de pasta şefi olarak görev aldı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap