Tekfen Vakfı Müzik Bursu için başvurular başladı!

Türkiye'deki orkestralar için yetkin müzisyenler yetiştirmek amacıyla sağlanacak olan burs, lisans düzeyindeki yurt dışı eğitim kurumlarında geçerli olacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Tekfen Vakfı, klasik müziğe olan desteğini, 2019 yılında başlattığı Müzik Bursu programı ile bu yıl da sürdürüyor. Başta Tekfen Filarmoni olmak üzere, Türkiye'deki orkestralar için yetkin müzisyenler yetiştirmek amacıyla sağlanacak olan burs, lisans düzeyindeki yurt dışı eğitim kurumlarında geçerli olacak. Burs, kendine kariyer hedefi olarak orkestra müzisyenliğini seçen tüm lisans öğrencilerini kapsıyor.

Kazanan bursiyer, Eylül 2021-Haziran 2022 tarihleri arasında, aylık 750 Avro, 10 ay toplam 7 bin 500 Avro tutarında burstan faydalanabilecektir. Başvurular www.tekfen.com.tr adresi üzerinden 25 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edecek. 

Mülakatlar çevrimiçi

Özgeçmiş ve bir audio/video kaydı ile online olarak yapılacak ilk başvurunun ardından, ikinci aşamaya geçmeye hak kazanan adaylardan, zorunlu eser listesinden seçecekleri bir eser ile kendi tercih ettikleri bir eseri gelişen pandemi koşullarına bağlı olarak, jüri önünde yüz yüze ya da çevrimiçi olarak icra etmeleri talep edilecek. Jüri, Tekfen Filarmoni daimi şefi Aziz Shokhakimov ve orkestranın grup şefleri, öğretim üyelerinden oluşacak.