11 °C

8 ülkeden 80 işadamı Bursa’da ikili iş görüşmeleri yaptı

80 kişilik iş adamı heyeti Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen organizasyonda Bursalı iş adamlarıyla bir araya geldi

8 ülkeden 80 işadamı Bursa’da ikili iş görüşmeleri yaptı

BURSA (DÜNYA)  - Bursa, 18’inci Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi ve Uluslararası Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Fuarı’na katılmak için Türkiye’ye gelen işadamlarını ağırladı. Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Cezayir, Bosna Hersek, Lübnan, Bahreyn, Kazakistan ve Tunus'tan gelen 80 kişilik iş adamı heyeti Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen organizasyonda Bursalı iş adamlarıyla bir araya gelerek ikili iş görüşmelerinde bulundu. 

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), BTSO ve MÜSİAD Bursa Şubesi işbirliğinde gerçekleştirilen programda gıda, tarım, inşaat, medikal, makine, metal, enerji, otomotiv, sağlık, hizmet ve finans sektörlerinde faaliyet gösteren 64 firma yer aldı. MÜSİD Bursa Şube Başkanı Hasan Çepni ise 123 ülkeden 7 bin 500 iş adamanın Türkiye’ye geldiğini belirterek, “Salı gününden bu yana ikili iş görüşmeleri devam ediyor. Biz Bursa olarak, iki yıl önce başlattığımız, yurt dışından gelen misafirlerimizin bir bölümünü ağırlama projemizi bu yıl tekrar hayata geçirdik. Bursa’nın bu davetine cevap verip, Bursalı iş adamları ile buluştuğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.