5 °C

Biga'dan Avusturya'ya römork ihraç edecek

İlçede faaliyet gösteren 'Saygılı Römork', Avusturya'dan gelen talep doğrultusunda 12 römork imal etti

Biga'dan Avusturya'ya römork ihraç edecek

ÇANAKKALE  - Biga ilçesinde faaliyet gösteren  firma, Avusturya'dan gelen talep doğrultusunda 12 römork üretti. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saygılı, Avusturya'da organik tarım alanında çalışan firmadan aldıkları sipariş üzerine 12 römork ürettiklerini söyledi. 

Her bir römorkun taşıma kapasitesinin 12 ton olduğu bilgisini veren Saygılı, havalı fren, dingil, lastik ölçüsü ve ışıklandırma sistemlerini, talep edilen ölçülerde hazırladıklarını anlattı. 

Tarım alanında dünyada söz sahibi bir firma için üretim yapmaktan memnuniyet duyduklarını dile getiren Saygılı, şöyle konuştu: 

"Daha önce Irak, Azerbaycan, Kosova, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan ve Bulgaristan'a ihracat yapmıştık. Avusturya'ya da ihracata başladık. Farklı sektörlerden gelen talepler doğrultusunda hazırladığımız ürünlerimiz, tarımın yanı sıra tekstilde ve tuz göllerinde kullanılabiliyor. Bunun yanında Azerbaycan'a pamuk, Irak'a şeker pancarı taşımada kullanılan römorklar yaparak daha fazla sektörlerde hizmet veriyoruz. İnşallah Avrupa'daki diğer ülkelere de ürün göndermeye çalışacağız."

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.