12 °C

Bolu, futbol turizminde çıtayı yükseltiyor

Vali Zahteroğulları, "Otellerimizle biraz daha profesyonel çalışıp, Erzurum'un tecrübesinden de yararlanarak Bolu Cup kuracağız" dedi

Bolu, futbol turizminde çıtayı yükseltiyor

BOLU - Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, kentin futbol turizminde çıtayı yükselttiğini belirterek, "Otellerimizle biraz daha profesyonel çalışıp, Erzurum'un tecrübesinden de yararlanarak Bolu Cup kuracağız" dedi.

Zahteroğulları, kent için belirledikleri vizyon doğrultusunda çalıştıklarını söyledi.

"Bolu'ya yeni oteller, yeni sahalar yapacağız" diyen Zahteroğulları, "Üç salon yapılıyor. Bunlardan biri maç ve ikisi antrenman salonu olacak. Ağırlık merkezi ve olimpik yüzme salonu da yapılıyor. Sentetik ve çim sahalar yapıyoruz. Sportif sağlık merkezi oluşturmaya çalışıyoruz. Bunu ya özel sektör ya da Abant İzzet Baysal Üniversitesinin Karacasu beldesindeki fizik tedavi hastanesinde yapmayı hedefliyoruz. Buraya gelen takımlar kamp yaparken aynı zamanda oyuncularının sağlıkla ilgili tedavilerini tamamlasın istiyoruz" diye konuştu.

Zahteroğulları, Bolu'da "spor fabrikası" kapsamında yatılı birim oluşturacaklarını belirterek, "Burada geleceğin sporcularını yetiştireceğiz. Ayrıca, bu sene spor lisesi açıyoruz. Burada gençleri toplayıp, sporun bütün branşlarında yetiştireceğiz ve tahsislerini tamamlanacağız. Sporcu olarak yetişen çocuklarımız okullarından çıktıklarında üniversitelerin spor bölümlerine gidecek. Ayrıca, altyapı oluşturmuş olacağız. Burası hem sporun yetiştiği hem de geliştiği alan olacak" değerlendirmesinde bulundu.

Şu ana kadar kente kamp için 50 spor kulübünün geldiğini anlatan Zahteroğulları, yatak kapasitesi ve saha sayılarının arttırmak istediklerini vurguladı.

"Otellerimizle biraz daha profesyonel çalışıp, Erzurum'un tecrübesinden de yararlanarak Bolu Cup kuracağız" ifadesini kullanan Zahteroğulları, sponsor bulacaklarını dile getirdi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da futbol turizminde kış aylarında Antalya ne ise Bolu'nun da yaz aylarında aynı olması gerektiğine dikkati çekerek, "Bolu, doğası ve temiz havasıyla takımların cazibe merkezi oldu. Biz bu merkeze daha çok yerli ve yabancı takımların gelmesini istiyoruz. Beşiktaş, Galatasaray ve Trabonspor gibi büyük kulüplerin Bolu'ya tesis yapmasını istiyoruz. Bunun için çalışmalarımız sürüyor" şeklinde konuştu.

Yılmaz, Kartalkaya ve Abant'a futbol sahaları yapılması konusunda da çalışmaların sürdürüldüğünü, Kartalkaya'da 11, Abant'ta da 4 futbol sahası için arazi belirlediklerini vurguladı.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.