30 °C

BTSO MESYEB, Uludağ Üniversitesi ile işbirliği yapacak

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi, Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile işbirliği yapacak.

BTSO MESYEB, Uludağ Üniversitesi ile işbirliği yapacak

BURSA (DÜNYA)

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyet gösteren Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB), Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile işbirliği yapacak.
 
BTSO çatısı altında personel belgelendirme ve gözetim alanlarında hizmet vermek üzere kurulan MESYEB, nitelikli iş gücünü ve iş güvenliğini uluslararası standartlara taşımak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Ülke ekonomisinin lokomotif kenti Bursa’da 2014 yılında hayata geçen MESYEB, farklı kurumlarla işbirliklerine de devam ediyor.  MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök ve kurum eğitmenleri, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’ne atanan Prof. Dr. Mehmet Karahan’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Ziyarette, iki kurum arasındaki kurulacak işbirlikleri masaya yatırıldı.
 
“İşbirliği iki kuruma fayda sağlayacak”

Tehlikeli sınıfa giren işlerde mesleki yeterlilik belgesi artık yasal zorunluluk kazandığını belirten MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök, kurumlar arasındaki işbirliğine büyük önem verdiklerini söyledi. Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun akademik kadrosundan destek almayı arzuladıklarını ifade eden Karakök, “TÜRKAK ve MYK tarafından akredite edilen MESYEB, sadece Bursa’da değil, Marmara Bölgesi’ne de hizmet vererek mesleki yeterlilikleri tarafsız bir şekilde değerlendirmeye devam ediyor. Kurum olarak Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun tecrübesinden faydalanmak istiyoruz. Bu işbirliğinin iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarına katkı sunacağına inanıyorum” dedi.
 
“MESYEB sağlam zeminler oluşturuyor”

Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Mehmet Karahan ise, MESYEB ile işbirliği yapmanın kendileri için önemli olduğuna işaret ederek, “MESYEB, hem çalışanlarımızın niteliğini geliştiriyor hem de iş sağlığı ve güvenliği konusunda sağlam zeminler oluşturuyor. MESYEB’in avantajları ve fırsatlarından her firmamız mutlaka faydalanmalı. Meslek yüksekokulu olarak MESYEB ile yapacağımız bu işbirliği iki kuruma da büyük fayda getirecektir” diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap