17 °C

BTSO'nun istihdama desteği sürüyor

BTSO öncülüğünde İŞKUR'la birlikte hizmet veren Bursa İstihdam Bürosu, 5 ayda 3 bin 500 istihdam talebi aldı.

BTSO'nun istihdama desteği sürüyor

BURSA (DÜNYA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde İŞKUR ile birlikte 4 ayrı noktada hizmet veren İstihdam Bürosu'nun uzmanları, 5 ayda bine yakın firmayı ziyaret ederek, 3 bin 500'ü aşkın istihdam talebi aldı.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülke olarak başlatılan istihdam seferberliğine Bursa iş dünyası olarak destek vermeye devam ettiklerini söyledi.

BTSO öncülüğünde kurulan İstihdam Büroları'nın 5 ayda bine yakın firmayı ziyaret ederek, devletin sunduğu teşvikleri anlattığını belirten Burkay, "İstihdam danışmanlarımız yaptıkları görüşmeler sonucunda şimdiye kadar işverenlerden 3 bin 500'ü aşkın istihdam talebi aldı” dedi. Yılsonuna kadar ilave 80 bin yeni istihdam oluşturmayı hedeflediklerinin altını çizen Burkay, “Kentimizin 4 ayrı bölgesinde kurulan merkezlerimizde görevli uzmanlar her gün firmalarımızı ziyaret ediyor. Bursa iş dünyası olarak istihdam seferberliği ruhumuzu sürdürüyoruz. Zaferin cephanesi üretimdir anlayışı ile Türkiye'yi gelecek hedeflerine koşar adım ilerleyen bir ülke haline getirmek için istihdam seferberliğine devam edeceğiz" diye konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.