20 °C

“Bursa gibi şehirlerin sürükleyici rolü daha da artacak”

YEP'i değerlendiren BTSO Başkanı Burkay, "Ekonomideki değişim vurgusu, Bursa gibi katma değerli üretim ve ihracat potansiyeli yüksek şehirleri ön plana çıkarmakta" dedi.

“Bursa gibi şehirlerin sürükleyici rolü daha da artacak”

BURSA - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, yeni bir başarı hikayesi yazma motivasyonuyla hazırlanan Ekonomi Programı’nın Bursa gibi katma değerli üretim ve ihracat potansiyeli yüksek şehirlerin sürükleyici rolünün daha da önem kazanacağını ifade etti.

Başkan Burkay, Yeni Ekonomi Programı’nı (YEP) değerlendirdi. Programın reel sektörle de istişare edilerek hazırlandığına işaret eden Başkan Burkay, “Bunun sonucunda da önceki yıllara göre çok daha gerçekçi ve ayağı yere sağlam basan bir ekonomi programı ortaya çıktı. Yeni ekonomi programında bir diğer önemli yenilik ise eylem planları ile izleme ve hesap verme mekanizmasının getirilmiş olmasıdır. Programın üçer aylık dilimler halinde izlenecek olması da hedeflerin ölçülebilir ve sağlam temellere dayanmasına olanak sağlamaktadır” dedi. Programın üçlü sac ayağının dengelenme, disiplin ve değişim olarak kurgulandığını hatırlatan İbrahim Burkay, “Finans sektörümüzle reel sektörümüzün birlikte büyüyeceği yeni süreçte ekonomimizin temel çıpası, üretim ve ihracat. Ekonomideki değişim vurgusu, Bursa gibi katma değerli üretim ve ihracat potansiyeli yüksek şehirleri ön plana çıkarmakta. Bizler iş dünyası olarak ülkemizin hedefleri doğrultusunda gayretle çalışmaya devam edeceğiz. İçerisinde bulunduğumuz tüm zorluklara rağmen ülkemizin istiklali ve milletimizin refahı için yeni başarı hikayeleri yazmaya hazırız” diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap