10 °C

Bursa yeşil üretimin de merkezi olsun

Bursa Valisi Karaloğlu, "BTSO'nun yeşil çevre konusunda duyarlılığının farkındayız. Bizler de Bursa'nın yeşil üretimin merkezi olmasını istiyoruz" dedi.

Bursa yeşil üretimin de merkezi olsun

BURSA - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) Yeşil Büyüme Projesi'nin şehrin ve sanayinin geleceği için önemli bir adım olduğunu belirten Bursa Valisi Münir Karaloğlu, "BTSO'nun yeşil çevre konusunda duyarlılığının farkındayız. Bizler de Bursa'nın yeşil üretimin merkezi olmasını istiyoruz" dedi.

BTSO bünyesindeki sektörel konseylerden birisi olan Çevre ve Temiz Üretim Konseyi üyeleri, Vali Münir Karaloğlu'nu makamında ziyaret etti. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, Konsey Başkanı Mustafa Uysal ve konsey üyelerinin katıldığı ziyarette BTSO'nun Yeşil Büyüme Projesi konuşuldu. Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa'nın bir sanayi kenti olduğunu ve bu kimliğini devam ettireceğini kaydetti. Türkiye için sanayinin önemli bir alan olduğunu kaydeden Karaloğlu, "Yeşil bir Bursa'ya yeşil bir üretim yakışır. Ancak biz samimiyetle yeşil çevreyi konuşmamız lazım. Samimiyetle toprağımızı, suyumuzu ve varlığımızı korumamız lazım. Son yapılan araştırmalarda Türkiye, en az karbon salan ülkeler arasına girdi. Bu önemli bir gelişme. Tabi ki çevresel sorunlarımız olabilir. Ama bunları yönetebilecek gücümüz var. Bu açıdan BTSO'yu yeşil çevre konusunda duyarlılığı ve geliştirdiği projeleri dolayısıyla kutluyorum" dedi. 

"Farkındalık oluşturmaya devam edeceğiz"

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, BTSO olarak Yeşil Büyüme Projesi kapsamında güzel çalışmalara imza attıklarını belirterek, "Çevre ve Temiz Üretim Konseyimizin yoğun gayretleriyle kısa bir süre önce Yeşil Sanayi Zirvesi'ni gerçekleştirdik. Bu zirvede Bursa'nın geleceğini masaya yatırdık. BTSO olarak üretim ve ihracat kenti olan Bursa'yı temiz üretim konusunda da önemli bir bölge haline getirmeyi istiyoruz. BTSO, Bursa için projelere ve farkındalık oluşturmaya devam edecek" diye konuştu. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap