22 °C

Bursa’da elektrik verilmeye başlandı

Bursa’da saat 12:45 civarında yaşanan elektrik kesintisi hayatı durdurdu. TEİAŞ’a ait trafo merkezinde meydana gelen arıza nedeniyle kentin büyük kısmında elektrikler kesildi. UEDAŞ’tan yapılan açıklamada arızanın giderildiği, kısa sürede tüm bölgeye elektrik verileceği kaydedildi.

Bursa’da elektrik verilmeye başlandı

BURSA (DÜNYA) - Bursa Valiliği’nden yapılan açıklamada, “TEİAŞ’a ait Büyük Trafo Merkezinde meydana gelen büyük mekanik arıza nedeniyle gerçekleşmiş olup, ekiplerin arızaya müdahalesinin ardından, kopan iletkenin kaldırılabilmesi için çalışmalara başlanılmış ve arızadan izole edilen bölgelere enerji verilmeye başlanılmış olup, iki saat içerisinde de il genelinde elektrik verilmeye başlanılacaktır” denildi.

Arıza nedeniyle Bursaray’da da seferler durdu. Kesinti sırasında seyir halinde olan vagonlardaki yolcular sorunsuz bir şekilde tahliye edilirken, vatandaşların ulaşımda bir sorun yaşamaması için Bursaray güzergahında ulaşım otobüslerle sağlandı. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada Bursaray seferlerinin yeniden normale döndüğü kaydedildi. 

UEADAŞ’tan yapılan açıklamada arızanın giderildiği, enerji akışının yeniden sağlanmaya başladığı kaydedildi. Açıklamada, “Çok kısa süre içinde tüm bölgeye enerji verilecektir. Teşekkürler” denildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap