10 °C

Bursalı sanayiciler "Ticari Safari"yle dünyaya açılıyor

BTSO'nun yürüttüğü proje çerçevesinde oda üyelerinin yurt içi ve yurt dışından alım heyetleriyle bağlantılar kurmasına aracılık ediliyor

Bursalı sanayiciler "Ticari Safari"yle dünyaya açılıyor

BURSA - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) 16 makro projesinden biri olan "Ticari Safari" ile yurt içi ve yurt dışından fuar gibi organizasyonlara katılan alım heyetleri, oda üyeleriyle buluşturuluyor.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, "Ticari Safari Projesi"yle odanın 35 bin dolayındaki üyesinin ticareti ve ihracatını geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Yurt içi ve yurt dışındaki önemli alıcı grupları üyeleriyle buluşturarak ticari bağlantılarını güçlendirdiklerini ve ticaret hacimlerini artırdıklarını belirten Burkay, BTSO olarak kentin sosyo ekonomik gelişimini çok önemsediklerini vurguladı.

Burkay, fuar ve kongre organizasyonlarının kentin gelişiminde ne kadar önemli olduğunu iyi bildiklerine değinerek, şöyle konuştu:

"Geçen şubat ayında düzenlenen 'MODEKS 2014 Fuarı'na Türk cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika gibi bölgelerden katılan 450'ye yakın yabancı alıcıyı, projemiz kapsamında üyelerimizle bir araya getirdik. Özellikle mobilya sektöründeki gelişmeleri tetikleyecek olan bu alım heyetlerinin Bursa'nın ekonomisi ve ihracatına olumlu katkılar sağladığına inanıyorum. Yine geçen nisan ayında düzenlenen '26'ncı Uluslararası Yapı ve Yaşam Fuarı' çerçevesinde Güney Marmara'daki odalarla işbirliğine girdik. Bu bölgedeki ciddi alım heyetlerini yine Ticari Safari Projemiz kapsamında fuara getirerek firmalarımızla ikili iş görüşmeleri yapmasını sağladık. Hem fuar organizasyonu içinde yer alan katılımcı firmalarımızın ticaretini geliştirmede hem de Bursa'daki yerleşik olan üretim coğrafyasının pazar çeşitliliğinin sağlanmasında bu etkinliklerle ciddi anlamda destek olduğumuzu düşünüyorum."

Üyelerin iş bağlantıları için çalışmalarının süreceğine işaret eden Burkay, bu kapsamda çeşitli platformlarda onları alıcılarla bir araya getireceklerini sözlerine ekledi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.