8 °C

Doğan Ersöz 25. ölüm yıl dönümünde anıldı

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği'nin (BUSİAD) Kurucu Başkanı merhum Doğan Ersöz, vefatının 25. yılında Emir Sultan Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

Doğan Ersöz 25. ölüm yıl dönümünde anıldı

BURSA (DÜNYA) - Törene BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, BUSİAD Yüksek Danışma Kurulu (YDK) Başkanı Günal Baylan ve eşi Merhum Doğan Ersöz’ün kızı Beril Baylan olmak üzere, eski başkanlar ve dernek üyeleri ile Ersöz Ailesi ve merhum Doğan Ersöz’ün yakın dostları katıldı.

Doğan Ersöz’ün mezarı başında dualar okunmasının ardından, BUSİAD Başkanı Türkay, yaptığı konuşmada “Bir şeyi başlatmak çok önemli. O kadar sağlam temeller üzerine kurmuşlar ki BUSİAD’ı, 25. yılında vefamızı hala gösteriyoruz” dedi.

BUSİAD Yüksek Danışma Kurulu (YDK) Başkanı Günal Baylan ise, “Bu anma herkese nasip olmayacak bir şey. Nüktedanlığı ve bilgeliği ile hepimizi etkiledi. Sivil toplum örgütleri demokrasinin yüzüdür. Bizler elimizden geldiğince görevlerimizi yerine getirdik. Temel sağlam olduğu için BUSİAD yıllarca da yaşayacak” diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap