11 °C

Erciyes Teknopark, 10'uncu yaşını kutladı

Etkinlikte konuşan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, teknoparklarda bugün yapılan çalışmaların ülkemizde geleceğin teknolojisinin hazırlanması açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Erciyes Teknopark, 10'uncu yaşını kutladı

Dilek FİDAN

KAYSERİ - Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanununa 2007 yılında tabii olarak faaliyetine başlayan Erciyes Teknopark 10'uncu yaşını kutladı. Erciyes Teknopark’ın, 10.yıldönümü etkinliğine Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kemal Apalak, Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Mahmut Doğan, Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Üyeleri, Erciyes Teknopark firma temsilcileri ve çalışanları katıldı.

Etkinlikte konuşma yapan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, teknoparklarda bugün yapılan çalışmaların ülkemizde geleceğin teknolojisinin hazırlanması açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Rektör Güven, “2023 vizyonu doğrultusunda önemli bir kriter olan Ar-Ge çalışmaları, büyük ölçüde teknoparklar sayesinde hayata geçiyor. Tam 10 yıl önce kurulan ve hızla büyüyen yapısıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Erciyes Teknopark ’ta bugün itibariyle, faaliyet gösteren 195 Ar-Ge firmasının bünyesinde 700’den fazla nitelikli personel çalışırken, 300 kadar Ar-Ge projesi aktif olarak yürütülüyor. Bölge kurulduğu günden bugüne kadar toplamda 822 Ar-Ge projesi ve 390 milyon TL’yi aşan Ar-Ge cirosuna ulaştı. Teknoloji geliştirme bölgeleri zirvesi’nde son iki yıldır Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından açıklanan teknoloji geliştirme bölgeleri performans endeksi sonuçlarına göre Erciyes Teknopark Türkiye genelinde 5’inci sırada yer alırken, 5-9 yaş aralığında gelişmekte olan teknoloji geliştirme bölgeleri kategorisinde de 1’inci olarak önemli bir başarıya imza attı. Erciyes Teknopark ailesi olarak iki yıl üst üste kazandığımız bu ödülleri alabilmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Birlikte daha büyük ve güçlü bir aile olacağımız, daha önemli başarılara imza atacağımız nice yıllar diliyorum” dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.