11 °C

Günde 1 milyon 350 bin yolcu taşınacak

Bursa'da 7 duraklı 8 kilometrelik Kestel hattının son 3 istasyonunda yolculu seferler başladı. Raylı sistemle günlük 1 milyon 350 bin kişi taşınacak

Günde 1 milyon 350 bin yolcu taşınacak

BURSA (DÜNYA) - Bursa’nın demir ağlarla örülmesi hedefiyle 9 kilometrelik Bursaray Görükle ve Emek hatlarının ardından konforlu ulaşımın kentin doğu yakası ile buluşturulması amacıyla hayata geçirilen 7 duraklı 8 kilometrelik Kestel hattının son 3 istasyonunda yolculu seferler başladı.

Bölgeyi bir an önce çağdaş ulaşımla buluşturmak amacıyla tamamlanan istasyonları hemen devreye alan Büyükşehir Belediyesi hattın son üç istasyonu olan Cumalıkızık, Değirmenönü ve Kestel istasyonları da törenle yolculu ulaşıma açtı.

Kestel İstasyonu’nda düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra Kestel Kaymakamı Cemil Aksak, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın katıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yeni hat ve vagonlarla günlük yolcu taşıma sayısını 350 bine çıkaracaklarını, yeni alınacak vagonlarla birlikte yakında bu sayının 1 milyon 350 bini bulacağını söyledi. Türkiye’nin en uzun kesintisiz hattını Bursa’ya kazandırdıklarını dile getiren Başkan Altepe, sadece Kestel hattındaki raylı sistem yatırımının 120 milyon TL’yi bulduğunu kaydetti.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.