21 °C

Hatice Aslanoba’nın adı Yıldırım’da ölümsüzleşti

Yıldırım Belediyesi ile Aslanoba A.Ş. arasında imzalanan protokol kapsamında, Yeşilyayla Mahallesi’nde inşa edilen Hatice Aslanoba Sağlık Hizmet Binası, hizmete girdi.

Hatice Aslanoba’nın adı Yıldırım’da ölümsüzleşti

BURSA (DÜNYA) - Yıldırım Belediyesi ile Aslanoba Ailesi tarafından ilçeye kazandırılan Yıldırım Belediyesi Hatice Aslanoba Hizmet Binası’nın açılışı gerçekleştirildi. 3 katlı olarak 935 metrekarelik inşaat toplam alanında hizmet verecek sağlık merkezinde, iki adet derslik, toplantı odası, beş adet muayene odası, engelli hasta muayene odası, aşı ve bebek-çocuk izlem odası, tıbbi müdahale odası, emzirme odası, müdahale odası, 2 adet laboratuvar, gebe izleme ve aile planlama odası yer alıyor.

Öte yandan hizmet binasında kreş birimi ve muhtarlık ofisi de yer alıyor. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine Ali-Ayten Aslanoba ile Aslanoba Ailesi fertleri, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Serpil Halide Şahin, İl Sağlık Müdürü Özcan Akan ve çok sayıda ilçe sakini katıldı.