16 °C

İş kadınlarına farkındalık eğitimi

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, Meme Kanseri Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği üyelerine yönelik eğitim programı düzenledi.

İş kadınlarına farkındalık eğitimi

BURSA(DÜNYA) - Nilüfer Sağlıklı Hayat Merkezi’nde gerçekleştirilen programda Uludağ Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şehsuvar Gökgöz tarafından meme kanserinde tanı ve tedaviye yönelik çeşitli bilgiler katılımcılara aktarıldı. Programa Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği Başkanı Oya Eroğlu ve dernek üyeleri ile sağlık çalışanları katıldı.

Eğitimde konuşan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, meme kanserinin kadınlarda en sık görülen kanser türü olduğu bilgisini verdi. Meme kanserinin önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu dile getiren Dr. Akan, “Biliyoruz ki meme kanseri erken teşhisle yüzde 98 oranında engellenebilmektedir. Bu kapsamda Bakanlığımızın stratejileri doğrultusunda biz, meme kanserine karşı vatandaşlarımızı bilinçlendirmeye ve erken teşhis için kanser taramalarını yaptırmaya gayret ediyoruz. Bursa geneline baktığımızda her ilçemizde meme kanseri taramalarını büyük bir alt yapı ile gerçekleştiriyoruz. Hastanelerimizin yanı sıra Sağlıklı hayat merkezlerimizde bulunan KETEM birimlerimiz ile de her mahallemize ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap