5 °C

“İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri” sahiplerini buldu

BUİKAD’ın bu yıl 10’uncu kez düzenlediği “İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri” sahiplerini buldu. Yılın Başarılı İş Kadını Ödülü Reeder Kurucu Ortağı Sezen Sungur Saral’a verildi.

“İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri” sahiplerini buldu

ESRA ÖZARFAT
BURSA - Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen “İş Yaşamında Başarılı Kadın Ödülleri” sahiplerini buldu. Yekta Kopan’ın sunduğu gecede, ikisi BUİKAD Özel Ödülü olmak üzere 9 kategoride ödüller dağıtıldı.

“Yılın Başarılı İş Kadını Ödülü” Reeder Kurucu Ortağı Sezen Sungur Saral’a verildi. “Bursa’da Yılın Başarılı Kadın Yöneticisi Ödülü” Sibel Binici’nin olurken, “Yılın Kadına Değer Veren Şirketi Ödülü” Beyçelik Holding’e gitti. “Yılın Fark Yaratan Kadın Ödülü” SosyalBen Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ece Çiftçi’ye verilirken, “Bursa’nın Başarılı Girişimci Kadını Ödülü” Anikya Çini Yönetim Kurulu Başkanı Sevinç Öztürk’ün oldu. “Bursa’nın Başarılı İş Kadını Ödülü”ne Eker Süt Ürünleri Yönetim Kurulu Üyesi Nevra Eker Güryel layık görülürken, “Yılın Kadını Destekleyen Oluşumu Ödülü” ise Global Compact Türkiye’ye verildi.

Nilüfer Kadın Korosu Şefi Dr. Aysel Gürel ve Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ) da BUİKAD Özel Ödülü’ne layık görüldü.

İş ve siyaset dünyasının da büyük ilgi gösterdiği törende konuşan BUİKAD Başkanı İpek Yalçın, “Yürüttüğümüz tüm projelerde başarı için en önemli kriterimiz, sürdürülebilirlik ve her yıl artan etki alanı. 10’uncu kez bu ödülleri dağıtırken, kadın istihdamına verilen önemin gün geçtikçe arttığını görüyoruz. Hükümet, özel sektör, sivil toplum ve kamuoyunun farkındalığı artık daha yüksek, ancak ekonomik ve toplumsal kalkınma hedeflerimize ulaşmak için daha çok yolumuz var” dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap