9 °C

İstanbul, "Monopoly Dünya Şehirleri" arasında

Oylamada en çok oyu Peru'nun başkenti Lima alırken, İstanbul ilk 5 şehir arasına girdi

İstanbul, "Monopoly Dünya Şehirleri" arasında

İstanbul, Türkiye'nin oylarıyla "Monopoly Dünya Şehirleri" arasına girdi. 

Oyuncak şirketi Hasbro tarafından sosyal haber ve eğlence sitesi BuzzFeed ile yeni "Monopoly Dünya Şehirleri" oyununda yer alacak 20 şehri seçmek için başlatılan oylamada, 182 ülkeden 4 milyon oy kullanıldı.  

Oylamada, 80 aday şehir arasında en fazla oyu alan 20 şehir, dünya genelinde sonbaharda satışa sunulacak Monopoly Dünya Şehirleri oyununda yer almaya hak kazandı. Oyuna dahil olacak son 2 yer ise 3-9 Mart'ta Joker Kart Haftası'nda belirlendi.  

En çok oyu Peru'nun başkenti Lima alırken, İstanbul ilk 5 şehir arasına girdi ve oyunda yeşil renkli haneye yerleşti.  

Monopoly Dünya Şehirleri oyun alanına girmeyi başaran şehirler, Lima, Hong Kong, Riga, Lizbon, İstanbul, Varşova, Mexico City, Santiago, Belfast, Atina, Belgrad, Londra, Moskova, Tokyo, New York, Amsterdam, Sidney, Queenstown, Cape Town, Taipei, Giethoorn ve Madrid olarak sıralandı. 

Oyunda diğer versiyonlardan farklı olarak piyonlar, şehirlerin ikonik simgeleri olacak. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Hasbro Türkiye Pazarlama Müdürü Caner Sandık, projenin Türkiye'nin tanıtımı açısından çok önemli bir fırsat olduğunu belirterek, şunları kaydetti: 

"Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul'un, tüm dünyada satışa sunulacak oyunda yer alması için oylarıyla İstanbul'u destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz. Alınan oy miktarının, dünyada tanınmış birçok şehrin önünde olması büyük bir başarı. Tüm dünyada satışa sunulan bu oyunda Tokyo, New York, Londra, Sidney gibi şehirleri geçip, en değerli hanelerden birinde yer almak bizler için çok gurur verici." 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.