9 °C

İstihdam seferberliğine perakendecilerden destek

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Bursa Şubesi’nin 2019 yılı istihdam seferberliği ile ilgili bilgilendirme toplantısı Bursa Ticaret Borsası (BTB) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İstihdam seferberliğine perakendecilerden destek

BURSA (DÜNYA) - Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Özhan’ın başkanlık yaptığı toplantıda, gıda perakendesinde faaliyet gösteren yerel market firma temsilcilerine, İŞKUR bilgilendirme uzmanı Okan Kula tarafından, 2019 yılı İstihdam Seferberliği kampanyası hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunuldu.

TOBB tarafından başlatılan 2019 yılı İstihdam Seferberliği kampanyası kapsamında sunulan teşvik paketini çok önemsediklerini belirten BTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Özhan, “Yönetim Kurulu Başkanımız ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Özer Matlı’nın da dediği gibi ‘Ekonomi bir zincir gibidir ve bir istihdam zincirin bir halkasını oluşturur. Bu zincir birleştiği zaman çok daha güçlü bir ekonomiye kavuşacağız’ sözünden yola çıkarak, TOBB’un öncülük ettiği 2019 yılı İstihdam Seferberliği Kampanyasına, Türkiye Perakendeciler Federasyonu Bursa Şubesi olarak tam destek vereceğiz” dedi.

2019 İstihdam Seferberliği Kampanyası bilgilendirme toplantısına katılan gıda yerel market işletme sahipleri de kampanyanın işverene çok büyük avantajlar sunduğunu, hem kendi ticari hayatlarının refahı hem de Türk ekonomisinin daha da güçlenmesi için kampanyaya tam destek vereceklerini belirttiler.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap