31 °C

İzmir’de 20 bin çöp konteynerinin dağıtımına başladı

İzmir’de 7.7 milyon TL’lik 20 bin çöp konteynerinin dağıtımına başladı

İzmir’de 20 bin çöp konteynerinin dağıtımına başladı

 İZMİR (DÜNYA)

İlçe belediyelerine geçtiğimiz yıllarda 18 bin adet çöp konteyneri dağıtan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 20 bin adet daha çöp konteyneri alarak dağıtımına başladı.

770 litrelik, TSE’ye uygun, galvaniz kaplamalı metal konteynerlerin dağıtımında, turizm yoğunluğu nedeniyle sahili olan ilçelere öncelik verildi. Foça, Çeşme, Dikili, Urla, Seferihisar, Karaburun, Aliağa, Selçuk, Menderes ve Güzelbahçe’de dağıtımın tamamlanmasının ardından diğer ilçelerde dağıtım başlayacak. İlçelerin nüfus yoğunluğuna göre ihtiyaç duyulan adetlerde gerçekleşen dağıtımların 2 Eylül 2015  tarihinde tamamlanması planlanıyor. İlçe belediyelerinin kullandığı çöp toplama kamyonlarının özelliklerine göre farklı sistemlerde imal edilen çöp konteynerleri, ilçelerde evsel atıkların daha hızlı ve sağlıklı toplanmasına olanak sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerine 2010 yılında 5 bin, 2014 yılında da 13 bin adet çöp konteyneri dağıtmıştı. 7 milyon 670 bin TL’lik yeni partiyle birlikte Büyükşehir’in ilçe belediyelerine dağıttığı toplam çöp konteyneri sayısı 38 bin adede ulaşacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, yine ilçe belediyelere hibe edilmek üzere 123 adet temizlik aracını da ilçe belediyelerine hibe etmişti. Bu araçların dağıtımı için Salı günü tören gerçekleştirilecek.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap