20 °C

Kayseri'de savunma sanayi için "Milli Güç Çalıştayı"

BMC ve TEI olmak üzere güç grubu konusunda çalışma yapan ya da yapabilecek firmaların, motor, transmisyon aksamlarının geliştirilmesine ve üretilmesine yönelik konular masaya yatırılacak.

Kayseri'de savunma sanayi için Milli Güç Çalıştayı

DİLEK FİDAN

Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Erciyes Teknopark, Teknopark İstanbul işbirliğiyle düzenlenen "Milli Güç Çalıştayı" başladı.

İki gün sürecek olan çalıştayda savunma sanayinin geliştirdiği platformların kalbi durumunda olan milli ve özgün güç gruplarının geliştirilmesi ayrıca BMC ve TEI olmak üzere güç grubu konusunda çalışma yapan ya da yapabilecek firmaların, motor, transmisyon aksamlarının geliştirilmesine ve üretilmesine yönelik konular masaya yatırılacak.

Program kapsamında motor, transmisyon, soğutma paketi, alt sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi konusunda ana yükleniciler ile potansiyel alt yüklenici firmalar arasında ikili görüşmeler de yapılacak. Savunma Sanayii Müsteşarlığı Alt Sistemler Daire Başkanı Ata Şenlikçi , "Yerli firmaların milli sistemler geliştirme çabalarına ilişkin, birlikte çalışmayı ne kadar doğru becerirsek, hem paramızı hem de zamanımızı etkin kullanmış oluruz. Bu ikisini etkin kullandığımızda da başarıyı kolayca elde ederiz" diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız. Daha önce üye olmadıysanız lütfen üye olunuz.
Giriş Yap Üye Ol!

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.