11 °C

Kayserili İşadamları WIN Eurasia'ya çıkarma yapacak

İstanbul’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 14-17 Mart tarihleri arasında düzenlenecek fuar, dünya genelinden binlerce katılımcı ve ziyaretçiyi ağırlayacak.

Kayserili İşadamları WIN Eurasia'ya çıkarma yapacak

Dilek FİDAN

KAYSERİ - Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) bu sene 26'ncısı yapılacak olan Avrasya bölgesinin 6 sanayi fuarını Endüstri 4.0 konseptiyle tek çatı altında buluşturan WIN EURASIA’ya çıkarma yapacak. İstanbul’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 14-17 Mart tarihleri arasında düzenlenecek fuar, dünya genelinden binlerce katılımcı ve ziyaretçiyi ağırlayacak.

Hannover Fairs Turkey işbirliğinde 50 kişilik işadamı heyeti ile fuara günübirlik ziyaret gerçekleştirecek olan KAYSO’nun Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, geçen yıl da benzer bir katılımla fuarda yer aldıklarını, bu yıl da Kayseri sanayisinin önde gelen firmalarından Ünsal Makina, Mars Otomasyon, Corobo Akıllı Depolama Sistemleri, Denka Metal, Dener Makina ve Taksan stantlarıyla Kayseri’yi temsil edeceklerini söyledi.

Büyüksimitci, Kayseri’de 42 milyon metrekare üretim alanında, yaklaşık bin 700 sanayi kuruluşunun faaliyet gösterdiğini ve bunlardan yaklaşık 33 tanesinin de Türkiye’nin ilk bin firması arasında olduğunu belirterek, Kayserili sanayiciler olarak önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin ihracatına daha fazla katkı verecek duruma geleceklerini dile getirdi.

Kayseri imalat sanayiinin büyük atılım içinde olduğunu ve Kayserili sanayicilerin bu atılımda büyük bir paya sahip olduğunu belirten Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel "WIN EURASIA, Kayserili markalar için tüm potansiyellerini ortaya koyabilecekleri güçlü bir vitrin olacak. Sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine; otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik ekipmanlara; hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistemin buluşacağı fuarda Kayserili firmalar en yeni ürünlerini ziyaretçilere sunacak "dedi.

Kayseri’nin endüstriyel gelişim açısından Türkiye ekonomisinin önemli üretim merkezlerinden biri olduğuna dikkat çeken Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları ifade etti:

“Kayserili sanayiciler 2018 yılında 2 milyar dolar toplam ihracat kapasitesiyle, şehrin Türkiye ekonomisi için önemini bir kez daha ortaya koydu. Kayseri reel sektörün gerçek potansiyelinin uluslararası alana taşınması ve ihracatçıların yeni pazarlara açılması noktasında bizim için de öncelikli kentlerden biri. WIN EURASIA fuarına Kayserili firmalar her yıl yoğun ilgi gösteriyor. Bu yıl da farklı sektörlerden, geniş bir yelpazede katılımcımız olacak. WIN EURASIA fuarının zenginleştirilmiş ürün yelpazesiyle hem Kayserili firmalarımıza yakışan bir etkinliğe imza atacak hem de ziyaretçilerimize güçlü bir deneyim yaşatacağız.”

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap