13 °C

Kayyum meclis üyesi görevine başladı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında tutuklanan AK Partili Büyükşehir ve Pozantı Belediye Meclis Üyesi İbrahim Doğan’ın yerine atanan kayyum Mehmet Bölge, ilk meclis toplantısına katıldı.

Kayyum meclis üyesi görevine başladı

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kasım ayı dördüncü oturumu bugün Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün başkanlığında gerçekleştirildi.

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan AK Parti’li Büyükşehir ve Pozantı Belediye Meclisi Üyesi İbrahim Doğan’ın yerine Adana Valiliği tarafından kayyum atanan Pozantı Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Bölge de bugün ilk meclis toplantısına katıldı. Parti mensubiyeti bulunmayan kayyum Bölge’nin AK Parti grubunda oturması dikkat çekti.

Gündem dışı konuşan Bölge, oylarını Türkiye Cumhuriyeti, Büyükşehir Belediyesi ve Adana’nın menfaatleri için kullanacağını kaydetti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise Bölge’ye görevinde başarılar dileyerek, “Kayyum niteliğinde olan arkadaşların siyasi parti mensubiyeti yok, istediğiniz grubun yerine oturabilirsiniz” diyerek espri yaptı.

Toplantıda, 10 gündem maddesi karara bağlandı.

Kaynak: İHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.