8 °C

Kemalpaşa Lojistik Merkezi'nin alt yapısı tamamlandı

İzmir'de, 3 milyon metrekare alanda binlerce kişiye iş imkanı sağlayacak merkezin alt yapı çalışmaları tamamlandı

Kemalpaşa Lojistik Merkezi'nin alt yapısı tamamlandı

İZMİR - İzmir'de, 3 milyon metrekare alanda binlerce kişiye iş imkanı sağlayacak Kemalpaşa Lojistik Merkezi'nin alt yapı çalışmaları tamamlandı. 

Kemalpaşa Lojistik Merkezi'nde incelemede bulunan AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, 2011 seçimlerinde İzmirlilere açıkladıkları 35 projeden bir tanesinin daha alt yapı ve üst yapı işlerinin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca yapılacak bölümünün tamamlandığını, merkezin yap-işlet-devret ile ihaleye hazır hale geldiğini belirtti. 

Merkezin, demiryolu bağlantısı ile Kemalpaşa, Turgutlu, Manisa, Torbalı, Aydın ve Denizli'deki organize sanayi bölgelerinin yüklerinin aktarma merkezi olacağını, böylelikle sanayicinin ve ihracatçının üretiminin fabrikadan en kısa ve en uygun maliyetle Alsancak, Aliağa ve Kuzey Ege Limanı'na taşıyacağını dile getiren Denizli, şunları kaydetti: 

"Seçim zamanı İzmirlilerin önüne İzmir'i hak ettiği yere taşıyacak kenti büyütecek İzmir'e iş ve aş sağlayacak 35 projemizle çıktık. 35 projeyi bir bir hizmete sokuyoruz. Kemalpaşa Lojistik Merkezi de bunlardan bir tanesi. Burası İzmir için çok önemli faydalar sağlayacak. AK Parti olarak 2023 hedefimiz 500 milyar dolar ihracata ulaşmak. İzmir olarak hedefimiz bu ihracatın 100 milyar dolarlık kısmını Ege Bölgesi ile birlikte İzmir limanlarından yapmak olmalı. Kemalpaşa Lojistik Merkezi, bu hedefe ulaşabilmek için çok önemli bir adım.  

Kemalpaşa Lojistik Merkezi, bu şehrin yüzyıllardır devam eden ticari mirasını, liman kenti kimliğini ileriye götürecektir. Burada İzmirli yatırımcılara lojistik firmalarına düşen İzmir'in geleceği için yatırım hevesi içinde olmak ve gerekiyorsa sektördeki diğer firmalarla güçbirliği yaparak bu lojistik merkezinin sahibi olmaktır. Bu anlamda atılacak her adım desteklenmelidir." 

Ege Bölgesi'nin dışarıya açılan kapısı olan İzmir'i Avrupa'nın önemli lojistik üssü haline getirecek, binlerce kişiye iş imkanı sağlayacak Kemalpaşa Lojistik Merkezi, 3 milyon metrekare alanda hizmet verecek. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.