8 °C

Kocaeli'de buz akademisi açıldı

Gebze Buz Akademi'si Kocaeli, Sakarya ve İstanbul'dan buz sporlarına ilgi duyan herkesi Gebze'ye bekliyor.

Kocaeli'de buz akademisi açıldı

Sabiha Toprak

Profesyonel eğitim anlayışı; sporu ve sporcuyu merkeze alan vizyonuyla, bireyleri buz sporları ile tanıştırmak; geleceğin buz pateni ve buz hokeyi sporcularını yetiştirmek amacıyla kurulan Gebze Buz Akademi (GBA) Gebze'de hizmet vermeye başladı.

Yetkililerden alınan bilgileri göre “Ülkemizdeki buz sporlarının gelişimine katkıda bulunmak, genç nesillerin sağlıklı ve bilinçli olarak yetişmesini ve eğitim hayatları devam ederken sporla da yollarının kesişmesini sağlamak, sporu ve sporcuyu geliştirmek ana hedeflerine sahip olan Gebze Buz Akademi; federasyonlarla işbirliği içindeki buz pateni ve buz hokeyi kursları; uzman eğitmen ve idari kadrosuyla hafta içi ve hafta sonu grup ve/veya özel ders imkanlarıyla Türkiye'nin en iyi buz pistlerinden birine sahip olan Gebze Olimpik Buz Sporları Salonu'nda hizmet vermeye başladı. Tesis Kocaeli, Sakarya ve İstanbul'dan (İstanbul'a 10 dakika uzaklıkta) buz sporlarına ilgi duyan herkesi Gebze'ye bekliyor. Buz pateni, kask, dizlik, dirseklik gibi ekipmanların kurs bünyesinde sağlanacağı akademide, bu sporlara ilgi duyan her yaştan bireyin buz sporları ile tanışması sağlanacak. Akademinin bir diğer hedefi de Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu ile varılan işbirliği sonucu altyapı ve milli takım oyuncuları yetiştirmek.

Gebze Buz Akademi, spor bilimleri uzmanları ve akademisyenler yönetiminde; uzman ve sporcuyu merkeze alan bir yaklaşımla; veli, öğretmen ve eğitmen arasında köprü kurmayı hedefleyen özel bir yazılım programıyla; sporcu psikolojisi, sporcu beslenmesi, ilk yardım gibi uygulamalı ve teorik eğitimlerle sporculara ve topluma değer katacak bir yönetim anlayışı ile çalışmaktadır. Tüm sporseverleri tesisimize bekliyoruz" dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap