2 °C

Kuşadası'nda turist bereketi

TÜRSAB Kuşadası Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Çiçek, "Şu anda tesislerdeki doluluk oranı yüzde 100" dedi

Kuşadası'nda turist bereketi

 

AYDIN - Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden olan Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki tesislerin tamamen dolu olduğu bildirildi. 

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Kuşadası Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Fahrettin Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kuşadası'nın her segmente hitap edecek bir turizm destinasyonuna sahip olduğunu belirtti. 

 Bölgede oldukça nitelikli tesislerin mevcut olduğunu ifade eden Çiçek, 5 yıldızlı oteller, tatil köyleri, tematik su parkları, yüzme havuzları, yeni yapılmış çok güzel bir kongre merkezine sahip olduklarını, turizmin önemli çeşitlerine hizmet verecek bir bölgede yaşadıklarına dikkati çekti. 

Pansiyondan lüks otele kadar her düzeyde müşteriye hitap eden Kuşadası'nın Bodrum, Çeşme, Alanya gibi turizm merkezlerinden ayrıldığını ifade eden Çiçek, şöyle konuştu: 

"Bodrum'da 50 liraya yenilen bir lahmacun ve ayran fiyatı bölgemizde söz konusu olamaz. Bölgemizde uygun fiyata ve çok kaliteli işletmelerimiz ve beach kulüplerimiz var. Eğlence sektöründe de oldukça makul fiyatta hizmet sunuluyor. Uç noktalarda olan bir tatil bölgesi değiliz. Zengin turiste değil dengeli, her kesime hitap edecek bir turizm örneği sergiliyoruz. Bodrum ve Çeşme'de turizm hareketliliği en fazla 5 ay sürerken Kuşadası'nda 10 ay sürüyor. Kış aylarında bile çevre il ve ilçelerden gelen yerli turizm hareketliliği yaşıyor. Kuşadası'nın şu anda tesislerdeki doluluk oranı yüzde 100." 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.