21 °C

Matlı, İkinci 100 Günlük Eylem Planı’nı değerlendirdi

Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İkinci 100 Günlük Eylem Planı’nı memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Matlı, İkinci 100 Günlük Eylem Planı’nı değerlendirdi

BURSA (DÜNYA) – Matlı, eğitimden sağlığa, tarımdan savunma sanayine kadar her alanda önemli çalışmalara imza atıldığını ifade etti. Özer Matlı, “Kırsal Kalkınma Yatırımları, Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi, 5 Bin Köye 5 Bin Gelir Getirici Orman Kurulması, TAGEM –TİGEM İşbirliği ile Yerli Sebze Tohumculuğunun Geliştirilmesi, Uluslararası Zeytin Gen Bankası’nın açılmış olması gibi projeler gıda tarım ve hayvancılık sektörü açısından büyük önem arz etmektedir” dedi.

Matlı, açıklanan İkinci 100 Günlük Eylem Planı’nda da Genç Çiftçi Projeleri’nin Desteklenmesi Programı kapsamında 2 bin 250 genç çiftçiye 30'ar bin lira hibe desteği verilecek olmasının önemine işaret etti. Özer Matlı, yerli ve milli üretim için teknoloji ve imalat sektörleri başta olmak üzere KOBİ’lere 274 milyon liralık destek verilmesinin, ayrıca Ar-Ge Merkezi sayısının yüzde 10 artırılarak bin 100’e, Tasarım Merkezleri sayısının ise yüzde 10 artırılarak 300’e ulaştırılması gibi toplam 24 milyar liralık 454 projenin hayata geçirilecek olmasının, önemli kazanımlar sağlayacağını söyledi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap