28 °C

Milas’ta 28 girişimci adayı sertifika aldı

KOSGEB ve MİTSO işbirliğinde düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayan kişiler sertifikalarını aldı.

Milas’ta 28 girişimci adayı sertifika aldı

MUĞLA(DÜNYA)

KOSGEB ve Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) işbirliğinde düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayan 28 kişi sertifikalarını aldı.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası'nın KOSGEB ile işbirliğinde düzenlenen ve Eğitimci Psikolog Besim Ogelman tarafından verilen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"ni başarıyla bitiren 28 ekonomik girişimci adayına başarı belgeleri MİTSO'da düzenlenen törenle verildi. Günde 8'er saat olmak üzere 9 gün süren eğitim sürecinden sonra yapılan değerlendirmede eğitimde devamlılık ve başarı gösteren 28 katımcıya başarı belgeleri MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer tarafından verildi.

Oda yönetimi olarak gerek üye, gerek personel ve gerekse gençlerin eğitimine çok büyük önem verdiklerini belirterek bundan sonra da eğitim kursları açmaya devam edeceklerini söyleyen Reşit Özer "2014 yılı içinde çeşitli meslek kollarına yönelik düzenlediğimiz 19 hijyen eğitimine 717 kişi katıldı. Personelin iş verimini ve iş yetkinliğini arttırmak amacıyla düzenlediğimiz 5 farklı konudaki eğitimlere ise tüm oda çalışanları katıldılar. Odamız üyelerine yönelik 26 eğitim çalışması düzenlendi ve 87 üyemiz bu eğitimlerden yararlandı. Ekonomik alanda girişimcilik konusu ise bizim için çok önemli. Yeni girişimcilerin, yeni yatırımcıların ortaya çıkması için bu eğitimleri de dönem dönem sürdüreceğiz. Bizim girişimcilik eğitimine katılan bir üyemizin Beçin'de balık ağı üzerine bir işyeri açması, eğitime verdiğimiz önemin güzel bir geri dönüşü oldu ve bizi çok mutlu etti. Ayrıca üyelerimizden gelen çeşitli alanlara dönük eğitim taleplerini da mutlaka değerlendireceğiz" dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap