10 °C

Necati Şahin, projelerini anlattı

Cumhur İttifakı AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Necati Şahin, Nilüfer için ekibiyle birlikte hazırladığı projeleri tanıttı.

Necati Şahin, projelerini anlattı

BURSA (DÜNYA) - Cumhur İttifakı AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Necati Şahin, 31 Mart’ta seçilmesi halinde Nilüfer’de hayata geçirmeyi planladığı projelerini tanıttı.

Proje ve belediye meclis üyesi adayları tanıtım toplantısına, AK Parti Bursa Milletvekili İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, önceki dönem Tarım ve Orman Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Bursa milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Ufuk Ay, MHP Nilüfer İlçe Başkanı Ali Hayri Ozan, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Cumhur İttifakı AK Parti Nilüfer Belediye Başkan Adayı Necati Şahin, Nilüfer’de gönül belediyeciliğini kurmaya geldiklerini belirterek, “Şehir planları, Alt yapı ve ulaşım, Kentsel dönüşüm, Benzersiz şehircilik, Akıllı şehircilik, Çevreye saygılı şehircilik, Sosyal belediyecilik, Yatay şehirleşme, Halkla birlikte yönetim, Tasarruf, şeffaflık ve Değer üreten şehirler ilkelerimizi hayata geçirmek için geliyoruz. Nilüfer’in yaşam alanlarının kalitesini yükselteceğiz ve kamu alanlarının halkın hizmetinde kullanılmasını sağlayacağız. Kentsel dönüşüm mağdurlarının sorunlarını çözeceğiz. Geleceğin Bursa’sı Nilüfer’in 50 yılını planlayacağız” dedi.

Nilüfer’e kongre ve kültür merkezi

Nilüfer ve Bursa halkının sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin, sıklıkla, görkemli ve kapsamlı bir biçimde gerçekleşmesine olanak verecek yeni ve ihtişamlı bir kongre ve kültür merkezi planladıklarını belirten Şahin, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde, hastane alanı olarak tahsis edilmiş arsada da şehir meydanı inşa edeceklerini kaydetti. Kayapa - Çamlık bölgesinde vatandaşların aileleriyle birlikte tabiat ile buluşabileceği kent ormanı ve tema park planlandığını açıklayan Necati Şahin, Ayvalıdere bölgesi için hazırlanan rekreasyon alanı projesini de hayata geçireceklerini aktardı.

Eko Köyler ve Karavan Parkı

İlçenin turizm potansiyelini değerlendireceklerini vurgulayan Necati Şahin, Eko Köyler projesi, karavan parkı, kent müzesi gibi projeleri planladıklarını anlattı. Ayrıca Gölyazı’da da cephe sağlıklılaştırma, aslına uygun yenileme çalışmaları, otopark ve yeme içme alanları, sahil yolunun rehabilitasyonu gibi çalışmalar yürütülmesi planlanıyor.

Projelerden bazıları

Necati Şahin’in projeleri arasında ayrıca yaşlı ve alzheımerlılar için yaşam köyleri, engelsiz parklar, gençlik merkezleri, Balat Ormanı ve konser alanı, Misi ve Dağyenice, spor alanları, hobi bahçeleri, hayvan oteli ve hastanesi, açıkhava sineması, yeraltı ve katlı otoparkları, göçmen konutları bölgesinin rehabilitasyonu ve Balkanevi, çocuk müzesi, çocuk festivali, kırsalda tarım ve hayvancılık destekleri, turizm tanıtım platformları, hava kirliliği ölçüm merkezleri, sanayi bölgeleri çevresi ekolojik kuşak, ortak istihdam ve eğitim programları, kadın girişimcilik eğitimleri gibi projeler yer alıyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap