11 °C

Samsun 'körfez' ziyaretçilerini ağırladı

THY tarafından düzenlenen tanıtım turu kapsamında Cidde, Riyad, Dubai, Abu Dhabi, Doha, Umman, Kuveyt ve Bayreyn'den gelen heyet, Samsun'un Ayvacık ilçesini gezdi

Samsun 'körfez' ziyaretçilerini ağırladı

SAMSUN - Türk Hava Yolları (THY) tarafından düzenlenen 4 günlük tanıtım turuna katılarak Cidde, Riyad, Dubai, Abu Dhabi, Doha, Umman, Kuveyt ve Bayreyn'den Samsun'a gelen heyet, tarihi ve turistik yerleri gezerek, yetkililerden bilgi aldı. 

Körfez ülkeleri turizm acentalarının temsilcilerinden oluşan 20 kişilik heyet, THY yetkilileri ile coğrafi özellikleri bakımından Uzungöl'e benzetilen Samsun'un Ayvacık ilçesine geldi. 

Ayvacık Kaymakamı Can Kazım Kuruca ve Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, körfez ülkelerinden gelen konuklar ile Türk Hava Yolları Samsun Bölge Müdürü Gezmişoğlu, Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Adem Ceylan, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Temiz'in de aralarında bulunduğu heyeti, Ayvacık'ta karşıladı. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait Samsunum-2 gemisiyle Ayvacık Baraj Gölü'ne açılan heyet ilçenin doğal güzelliklerini görme şansı elde etti. Ayvacık Kaymakamı Can Kazım Kuruca, heyeti Ayvacık'ta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayvacık ilçesinin doğal güzellikleri hakkında bilgi veren Kuruca, "Ayvacık'ta sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. İlçemiz doğal güzellikleri ile öne çıkan ve keşfedilmeyi bekleyen bir yerleşim yeridir. Buraya gelen insanlar doğanın tüm güzelliklerini görebilme şansını elde edebilir" diye konuştu. 

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur ise Ayvacık ilçesinin eşsiz doğal güzellikleri bünyesinde barındırdığını ifade ederek, "Bu eşsiz güzellikleri dünyanın bütün insanları ile paylaşmak istiyoruz. Ancak Suudi Arabistan, Dubai, Katar, Suriye, Ortadoğu ve körfez ülkelerindeki Arap ve Müslüman kardeşlerimiz ile hem de bizimle tarihi bağları olan misafirlerimizle paylaşmaktan ayrıca zevk ve mutluluk duyuyoruz" ifadelerini kullandı. 

Yabancı heyet ile Türk Hava Yolları Samsun Bölge Müdürü Gezmişoğlu, Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Ceylan, Ayvacık Belediye Başkanı Belur, Samsunum-2 gemisiyle ilçede tur attıkları sırada halay çekip, çalınan müziklere tempo tuttu. 

Cidde, Riyad, Dubai, Abu Dhabi, Doha, Umman, Kuveyt ve Bayreyn'den Samsun'a gelen heyet, Ayvacık ilçesinde hem eğlendi hem de turizm konusunda yetkililerden ayrıntılı bilgi aldı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.