13 °C

Tunceli'nin tek fabrikası kapandı

Tunceli'nin tek fabrikası olan Munzur Su Fabrikası, işçilerin iş bırakma eylemi nedeniyle kapandı.

Tunceli'nin tek fabrikası kapandı

Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nde 2005 yılında 240 işadamının bir araya gelerek kurdukları Munzur Su Fabrikası, 45 işçisinin bir ay önce başlattığı iş bırakma eylemi nedeniyle süresiz olarak üretime ara verdi.

Kentin tek fabrikası olan Munzur Su Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Feyzi Özer, fabrika ortaklarıyla birlikte bugün Tunceli merkezdeki binalarında düzenlediği basın toplantısında, işçilerin bağlı olduğu sendika ve bazı işçilerinin tutumları nedeniyle üretime süresiz ara vermek zorunda kaldıklarını açıkladı. Şartların olgunlaşmaması halinde fabrikayı tamamen kapatabilceklerini belirten Özer şöyle dedi:

"Yapılan değerlendirmede, uzun süredir devam eden eylem nedeniyle yükümlülüklerimizi karşılayamamamız ve süratle pazar kaybetmemiz sonucunda, şirketimizin kırılma noktasına çok yakın bir durumda olduğu anlaşılmış ve konuya acil çözüm bulunması gerektiği sonucuna varılmıştır. Bu bağlamda eyleme neden olduğu açıklanan işçilerin bütün taleplerinin kabul edilmesine rağmen, hukuken toplu iş sözleşmesi yapma hakkı bulunmayan Gıda İş Sendikası, işçilerin işbaşı yapmasına engel olmuştur." 

a026b9319a9423f06a9db6ae3b8f3515.jpg

 

 

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.