12 °C

Turgay Erdem projelerini 5 ana başlıkta topladı

CHP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Turgay Erdem, önümüzdeki dönemde ‘’Yeni Nesil Nilüfer’’i oluşturacak projelerini kamuoyuyla paylaştı.

Turgay Erdem projelerini 5 ana başlıkta topladı

ESRA ÖZARFAT

BURSA - CHP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Turgay Erdem, önümüzdeki dönemde Nilüfer’i daha mutlu yarınlara taşıyacak yeni nesil belediyecilik yaklaşımlarını kamuoyuyla paylaştı.

Katılımcı belediyecilik anlayışı kapsamında Nilüfer’i insani gelişmişlik endeksinde beşincilik sırasına hep birlikte taşıdıklarını belirten Erdem, “Emeklisi, işçisi, memuru, esnafı, sanayicisi, çiftçisi, yaşlısı, genci, kadını ve erkeğiyle el ele vererek, Nilüfer’i daha mutlu bir geleceğe taşımak için önümüzdeki dönem yeni nesil belediyecilik anlayışına geçiyoruz. Bu anlayış doğrultusunda Nilüfer’de daha çok park, daha çok yeşil alanlar oluşturup, daha çok nefes alabileceğiz. Daha çok ses, katılım ve demokrasi, daha çok müzik, tiyatro ve sanatı Nilüfer’de yaşayıp, yaşatacağız. Tüm canlılar için daha çok yaşam hakkı ve sevginin hakim olacağı Nilüfer’i, daha neşeli çocuklar, özgür gençler ve daha mutlu insanların yaşadığı bir kent haline getireceğiz” dedi.

Yaklaşımlarını oluştururken “Mutlu geleceğin mimarları” olan çocuklar ve gençlerin kente dair düşünce, öneri ve beklentilerini alarak işe başladıklarını vurgulayan Erdem, daha sonra akademisyenler, sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin de aralarında yer aldığı Nilüferliler ile kentin yarınlarına dair görüş alışverişinde bulunduklarını ifade etti.

Erdem, kentin altyapısıyla ilgilenilmesi, imar planlarının oluşturulması, çöplerin toplanması gibi hizmetlerin artık belediyeciliğin rutinleri arasında olduğuna dikkati çekerek, “Bizim için asıl önemli olan şey ise yaşayanların görüş, öneri ve talepleri doğrultusunda Nilüfer’i geleceğe taşıyabilmektir” diye konuştu.

Önümüzdeki dönem oluşturacakları ‘’Yeni nesil Nilüfer’’i iyi tarım, sağlıklı gıda, daha yeşil, daha çok nefes, daha çok sevgi ve yaşam hakkının da başkenti yapacaklarını belirten Erdem, şunları kaydetti:

“Düşük karbon ayak izi için gerekli önlemlerin alınması, güneş başta olmak üzere yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kaynaklarının etkin kullanımı gibi hayati önemi bulunan unsurları bünyesinde barındıran yeni nesil belediyecilik anlayışını Nilüfer genelinde uygulayacağız.”

Turgay Erdem’in, “1B (Birlikte yönetim), 2Y (Yeni meclis, yeni nesil), 3D (Doğa, dayanışma, daimi dostlar), 4T (Toprak, tasarım, tarih, temiz) ve 5K (Katılım, kimlik, kültür, sanat, kaliteli yaşam, kentsel Rönesans)” başlıkları altında toplanan yeni dönem yaklaşımları arasında Çocuk Sokağı, Tohumdan Fidana, Belediye Meclisi Gençlik Komisyonu, Kod Atölyeleri, ücretsiz wi-fi istasyonları, Bilim Merkezi, Görükle Kültürevi, Ekolojik Koridorlar, Ekolojik Yaşamevi, Ayvalıdere Rekreasyon Projesi, Can Dostu Doğal Yaşam Alanı, Konaklı Ekolojik Tarım Modeli, Adım Adım Kazan, Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi, İhsaniye Kültür Merkezi, Balkan Kültür Merkezi ve Yüzme Havuzu ve Beşevler Meydan Projesi gibi oluşum ve projeler yer alıyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap