11 °C

Yeşim’e Amerikan Şirketler Derneği’nden ödül

Amerikan Şirketler Derneği’nin bu yıl ilkini organize ettiği törende Yeşim Tekstil de “Bir ABD şirketi ile ortaklık yaparak Türkiye’den ihracata en çok katkıda bulunan Türk Şirketi” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Yeşim’e Amerikan Şirketler Derneği’nden ödül

BURSA (DÜNYA) - Türkiye ve ABD arasındaki ikili ticaret ve yatırımların daha da geliştirilmesi amacıyla 2004 yılında kurulan Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Turkey/ABFT), 15’inci kuruluş yıldönümünde kamu ve özel sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunan şirketlerin, kişilerin ve projelerin ödüllendirilmesini amaçlayan “AmCham Ödülleri” kapsamında 7 kategoride ödüller verildi. Ödül süreci kapsamında Türk firmalarının ABD’li ortaklarıyla küresel tedarik zincirinde değer yaratarak Türkiye ekonomisine katkı sağlamaları konu başlığına odaklanan Amerikan Şirketler Derneği, Yeşim Tekstil’in Nike ile uzun yıllara dayalı stratejik iş birliğini göz önünde bulundurarak, bu amaca uygun bir şekilde çalışmalarını sürdüren Yeşim Tekstil’i ödüle layık gördü. Yeşim Tekstil adına ödülü Spor Giyim Satış Departmanı Direktörü Mazhar Kazancıoğlu aldı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap